Зустріч із журналісткою Оленою Максименко

13.10.2020

13 жовтня студенти 2 курсу ННІ журналістики, кіно і телебачення Київського міжнародного університету зустрілися  з журналісткою Оленою Максименко (організатор - доцент кафедри соціальних комунікацій Козак В.А.). Майстер-клас відбувся у форматі онлайн на платформі Zoom.

Олена Максименко -  українська журналістка, фотограф, поетеса, прозаїк, мандрівниця. Регулярно дописує до видань «Український тиждень», «День», «Українська правда», «Літакцент». У виданнях «Новинарня» та «Без Броні» публікує матеріали на воєнну тематику, зокрема про АТО та війну на сході України. Під час зустрічі зі студентами Олена Максименко розповіла про свій досвід роботи у військовій журналістиці, про особливості спілкування з військовими та ветеранами, відкрила деякі секрети фаху й відповіла на питання студентів.

Розповідаючи про перше інтерв'ю з військовим, гостя сказала, що  було непросто. Адже то була розмова з людиною, що кожного дня ризикує своїм життям, знає про поле бою не на словах. Увесь час доводилось думати, як коректно сформулювати запитання.  Коректні запитання – вагома частина вдалого інтерв'ю, наголосила Олена Максименко. І закцентувала увагу на деяких помилках журналістів. Закликала перевіряти фідбеки тих, у кого беремо інтерв'ю. Поділилась кількоми посиланнями, що містять  військовий сленг. Як з'ясувалось, "черепаха", наприклад,  – це танк Т-34, а "нора" – бліндаж.

Працювати у воєнній журналістиці важко як фізично, так і морально. З розповіді Олени Максименко стало зрозуміло, що багато її колег не витримували таких навантажень і просто "згорали" на роботі. Тож, не відмовляючи, журналістка закликала студентів дуже виважено й усвідомлено визначатись із спеціалізацією в журналістиці. «Подумайте, чи це справді ваше. Якщо вже вирішили ствердно, можу поділитись досвідом. І допомогти з проходженням практики теж» - сказала Олена Максименко.

Студенти подякували гості за цікаву розповідь, цінні настанови й поради.

Олена Тюріна, Сніжана Гур'янова,

студентки другого курсу ННІ журналістики, кіно і телебачення

08 06/2021
22 05/2021