Круглий стіл «Реформа речового права України: питання доктрини, догми, історії і порівняльного правознавства»

27.11.2020

27 листопада 2020 року в Навчально-науковому юридичному інституті відповідно до Плану науково-дослідної робити кафедри теоретичних та приватноправових дисциплін на 2020-2021 н.р. відбувся круглий стіл на тему: «Реформа речового права України: питання доктрини, догми, історії і порівняльного правознавства».

У роботі круглого столу взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри теоретичних та приватноправових дисциплін, а також аспіранти, студенти Навчально-наукового юридичного інституту, Навчально-наукового інституту міжнародних відносин (спеціальності «Міжнародне право»), Коледжу КиМУ (спеціальність «Право»). Модератор заходу – к.ю.н., доц. Ткаченко О. В.

Учасники круглого столу виступили з цікавими і ґрунтовними доповідями, присвяченими складним і актуальним питанням поточного стану і перспектив реформування речового права України. Були акцентовані, зокрема такі проблемні питання: переваги і недоліки механізмів титульного забезпечення зобов’язань; перспективність запозичення досвіду Франції щодо закладу нерухомості і антихрези; дискусія щодо розуміння кондикції як способу захисту права власності; застосування засад змагального процесу при захисті права власності і давнісного володіння.

Захід проходив в атмосфері професійної і творчого дискусії.