Верховний суд відчинив двері для майбутніх студентів-правників

04.11.2019

«Вирок, винесений мною самому собі, значно суворіший і жорстокіший від судового вироку, бо суддя застосовує до мене таку мірку, що й до всіх, тоді як кліщі моєї совісті міцніші й нещадніші» - такими словами видатного французького філософа М. Монтеня 4 листопада 2019 року розпочалась екскурсія студентів Навчально-наукового юридичного інституту Київського міжнародного університету до Верховного Суду України – найвищого судового органу у системі судів України загальної юрисдикції (організатор заходу - доцент Панфілова Ю.М. (канд.юрид.наук, директор юридичного інституту).

Метою відвідин було не лише ознайомлення на практиці з особливостями діяльності, історією, видатними постатями Верховного суду, але й підвищення правової свідомості та правової культури майбутніх правників.

Екскурсія проходила у приміщенні Кловського палацу – унікальної пам’ятки архітектури, що вражає своєю неповторністю та самобутністю. Споруджений у 1756 році для розміщення почесних гостей Києво-Печерської лаври, нині «Палац Правосуддя», як його називають кияни, де здійснює правосуддя Верховний Суд України. Тож студентам випала чудова нагода поринути в історію та відчути атмосферу, в якій приймаються рішення найвищим судовим органом у системі судів України загальної юрисдикції.

Впродовж екскурсії студенти відвідали залу засідань Пленуму Верховного Суду України, конференц-залу, залу судових засідань, в якій приймаються рішення цивільною, господарською та адміністративною палатами Верховного Суду.

Студенти оглянули Музей Верховного Суду, експозиція якого охоплює період від передісторії до новітньої історії Верховного Суду.

Студенти залишилися задоволеними теплим прийомом і пізнавальною інформацією про роботу Верховного Суду України. Сподіваємося, що подібні заходи сприятимуть формуванню високопрофесійних фахівців в галузі юриспруденції та допоможуть розвинути високий рівень правової свідомості та правової культури студентської молоді.