Участь студентів КиМУ у роботі круглого столу Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України.

26.09.2019

26 вересня 2019 року студенти (1-4 курси) Київського міжнародного університету спеціальностей «міжнародні відносини» та «міжнародне право» під керівництвом канд. політ. наук., доцента Крупені І.М (завідувач кафедри міжнародних відносин та туризму) відвідали круглий стіл, організований Інститутом зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС України за сприяння ДП «Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв».

Тема круглого столу - Чи є альтернатива «Нормандському формату» в парадигмі «Плану Зеленського» щодо завершення війни на Донбасі.

В обговоренні прийняли участь експерти:

• Григорій Перепелиця, модератор дискусії – український політолог, конфліктолог-міжнародник, директор Інституту зовнішньої політики;
  • Сергій Гармаш − президент «Центру досліджень соціальних перспектив Донбасу»;
  • Михайло Пашков − співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки;
  • Олександр Хара − експерт ГО «Майдан закордонних справ».

У своїх виступах експерти відзначили, що приймаючи стратегічні рішення, потрібно розуміти всі складові війни РФ проти України, а саме: анексія Криму, конфлікт на Донбасі, інформаційна війна, дипломатичний тиск, вплив на внутрішню політику України за допомогою проросійських політичних сил, а також увага приділялася можливості мирного врегулювання і залучення миротворців, перспектива офіційного проголошення війни, запровадження військового стану і апелювання до 51 статті статуту ООН (право на самооборону), що спонукатиме Раду Безпеки вдатися до заходів, необхідних для підтримки міжнародного миру й безпеки.

Круглий стіл допоміг студентам і іншим учасникам дискусії дізнатись про сутність, перспективи і небезпеку «Плану Штанмаєра», зрозуміти наслідки Мінських домовленостей, а ідеї щодо можливих шляхів врегулювання, в свою чергу, дали ширше розуміння конфлікту на Донбасі й складності процесу реінтеграції з урахуванням національних інтересів України. Студенти відзначили користь подібних заходів, де вони особисто можуть почути обговорення важливих питань, які впливають на розвиток зовнішньополітичного курсу держави і особисто стати учасниками таких дискусій.

За матеріалами Богдана Іващенка (студент 4-го курсу спеціальності «міжнародні відносини)