Участь студентів фармацевтичного факультету КиМУ у моніторингу доступності лікарських засобів

16.12.2019

Відповідно до ініціативи Бюро ВООЗ в Україні у жовтні – грудні 2019 року на території 7 областей України та м. Києві проводився перший етап моніторингу доступності лікарських засобів та виробів медичного призначення (далі – моніторинг). Бюро ВООЗ в Україні визначило Громадську організацію «Всеукраїнська фармацевтична палата» виконавцем моніторингу.

Голова правління ГО «ВФП» О.І. Клімов звернувся до президента Київського міжнародного університету професора Х.В. Хачатуряна із проханням долучити студентів та співробітників фармацевтичного факультету до участі в моніторингу аптечних закладів м. Києва. Проректор з науково-педагогічної роботи професор С.М. Мартиненко підтримала звернення голови ГО «ВФП» та наголосила на важливості участі майбутніх фармацевтів в моніторингових дослідженнях.

Моніторингова група була затверджена керівництвом факультету у складі: Пономаренко Маргарита Іванівна, Мандрика Вікторія Євгенівна, Гришко Вікторія Миколаївна, Щербак Лілія Сергіївна, керівник моніторингової групи – Ольга Володимирівна Гетало (заступник декана фармацевтичного факультету).

18 жовтня 2019 року відбувся перший тренінг моніторингової групи в офісі Представництва ВООЗ в Україні (м. Київ, вул. Ярославська, 58) щодо збору інформації в аптечних закладах та видано планшет з програмним забезпеченням. Представник ВООЗ в Україні (Світлана Пахнутова) є ініціатором подібних моніторингів у всьому світі.

До переліку моніторингу входили лікарські засоби за 38 МНН (міжнародна непатентована назва) за наступними групами:

• лікарські засоби проти діабету
  • лікарські засоби проти захворювань дихальних шляхів
  • лікарські засоби проти серцево-судинних захворювань
  • інші неінфекційні захворювання
  • лікарські засоби для лікування центральної нервової системи
  • лікарські засоби проти болю і для паліативної допомоги
  • лікарські засоби для здоров’я матері та дитини
  • лікарські засоби проти інфекцій, що склало майже 160 найменувань за торгівельними назвами.
  • 16 грудня 2019 року пройшов другий тренінг з підведенням підсумків проведеного першого етапу моніторингу та обміну досвідом між моніторинговими групами України.

Станом на 16 грудня 2019 р. моніторинговою групою фармацевтичного факультету КиМУ зібрані та опрацьовані дані з 13 аптечних закладів м. Києва, результати відправлені на сервер до центрального офісу Бюро ВООЗ в Женеві. Наші майбутні фахівці з фармації справилися з поставленим завданням на відмінно! Моніторингова група не отримала жодного зауваження щодо результатів збору! Ми пишаємося нашими студентами!

06 06/2020
11 03/2020