Візит Посла Норвегії до КиМУ

17.12.2019

17 грудня 2019 року Київський міжнародний університет відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні пан Уле Тер’є Хорпестад та виступив з лекцією «Європейська інтеграція України; Українсько-Норвежські ділові і торговельні відносини». Модератор заходу – проектор з іноземних мов професор Тіменко І.В., робоча мова – англійська.

Під час перебування в Університеті пан Посол мав зустріч із президентом КиМУ професором Хачатуряном Х.В., під час якої обговорювались питання співпраці КиМУ з університетами Норвегії, зокрема з Норвезьким університетом природничих і технічних наук (NTNU), зі студентами якого 7 листопада був проведений телеміст на тему «Членство в ЄС – перспективи України та Норвегії».

Вітання українською, згадка про споріднене коріння, історичні факти, які вказують на давність відносин України та Норвегії, щире спілкування зі студентами – саме з цього розпочалась зустріч студентів спеціальностей «міжнародні відносини», «міжнародне право», «філологія», «право», «політологія» та викладачів з поважним гостем.

У своєму виступі пан Хорпестад наголосив, що Норвегія однією з перших визнала незалежність нашої держави в кінці 1991 року, а дипломатичні відносини були встановлені вже у лютому 1992 року. Та особливо швидко стосунки між країнами почали розвиватися після Революції Гідності, коли українці на весь світ заявили про власний вибір майбутнього життя, і Норвегія цей вибір підтримала.

Норвегія цілком і повністю підтримує євроінтеграційний напрямок розвитку України. «…Ми відкриті для реалізації спільних ідей та програм і націлені на зміцнення економічних зв'язків між нашими країнами…» - підкреслив пан Посол, повідомивши, що Посольство виділяє гранти для покращення макроекономічної ситуації в Україні.

Особливістю двосторонніх відносин є те, що Норвегія не є членом Європейського Союзу, однак перебуває у числі найбільших експортерів риби та рибопродуктів до України та імпортером суттєвої частини аграрної продукції з України. Крім того, Норвегія є інвестором у цілий ряд проектів в Україні у енергетичній сфері та об’єктах телекомунікацій, які реалізуються в містах: Київ, Житомир, Біла Церква, Харків, Херсон, Запоріжжя, Черкаси, Миколаїв.

Пан Посол дав відповіді на питання, які виникли у студентів впродовж лекції, зокрема, щодо можливості поставки газу з Норвегії в Україну; причин , які заважають вступу нашої країни до ЄС; його думка щодо того чи має сенс для України вступ в ЄС враховуючи досвід Норвегії, яка не є членом ЄС, але при цьому є учасником угоди про Європейський економічний простір і має доступ до єдиного ринку Євросоюзу з великим переліком правил і привілеїв типу вільного пересування. Пан Уле Тер'є Хорпестад з радістю відповів на кожне з них. Зустріч закінчилася щирими посмішками, спільними фото та сподіваннями подальшої співпраці.

26 09/2020
Зустріч