«НОВІ ГОРИЗОНТИ ДЛЯ ФАРМАЦІЇ – НАВІГАЦІЯ ВІТРУ ЗМІН»

11.11.2019

11 листопада 2019 року студенти 2-4 курсів фармацевтичного факультету Київського міжнародного університету взяли участь у зустрічі з Олегом Клімовим - головою правління «Всеукраїнської фармацевтичної палати» (ГО«ВФП), членом Ради Міжнародної Федерації Фармацевтів (FIP), Американської асоціації фармацевтів American Pharmacists Association — (AРhA). Організатор зустрічі – доцент Гетало О.В. (канд.фарм.наук, заступник декана факультету).

Зустріч була присвячена видатній події для світової фармацевтичної спільноти: 79-му Світовому конгресу фармацевтів та фармацевтичних наук Міжнародної фармацевтичної федерації–FIP - (22-26.09.2019, Абу-Дабі, Об’єднані Арабські Емірати), та регіональній конференції Міжнародної фармацевтичної федерації - FIP для Європейського регіону - (23-25.10.2019, Анкара, Турція), у яких Олег Іванович представляв українську фармацевтичну спільноту.

Олег Клімов поділився враженнями від всесвітнього фармацевтичного заходу, світовими трендами та баченням перспектив розвитку української фармації. Він зазначив, що: «….Світовий конгрес пройшов під слоганом: «New horizons for pharmacy — Navigating winds of change» («Нові горизонти для фармації — навігація вітру змін»), його можна вважати одним із найпотужніших стосовно питань, які розглядалися, в порівнянні з Конгресами минулих років. Підтвердженням цьому є гасло Конгресу «ХХІ сторіччя — сторіччя фармацевтів» та тематика виступів і дискусій, які були присвячені ролі фармацевта у системі охорони здоров’я та медичних/фармацевтичних сервісів…). Звертаючись до майбутніх провізорів Олег Іванович зазначив (…Фармацевтична справа повинна розвивати фармацевтичний бізнес. А ситуація, що склалася в нашій державі, зараз виглядає так, що фармацевтичний бізнес знищує фармацевтичну справу! Тому я закликаю всіх небайдужих представників фармацевтичної спільноти, яких хвилює майбутній розвиток фармації в Україні, долучатися до лав світової фармацевтичної спільноти задля збереження статусу професії фармацевтичного працівника та впровадження світових стандартів у наданні медикаментозної допомоги населенню…).

Заступник декана фармацевтичного факультету Ольга Гетало у своєму виступі зазначила, що тільки (…Активна громадянська позиція кожного з нас допоможе нам відстояти статус професії фармацевта. Для цього потрібно приймати участь у різних програмах та проектах від українських та міжнародних фармацевтичних та медичних організацій…).

В обговоренні актуальних питань розвитку фармацевтичної галузі взяли активну участь студенти та викладачі. В завершення зустрічі всі учасники погодились з тим, що саме від кожного з нас залежить, якою стане наша рідна держава та яке майбутнє ми можемо отримати. В кінці, від імені колективу Київського міжнародного університету та його президента, професора Хачатуряна Х.В. Ольга Володимирівна вручила Олегу Івановичу Клімову почесну грамоту за багаторічну співпрацю з Університетом у підготовці нової генерації фахівців - фармацевтів України.