Круглий стіл до Дня працівників прокуратури

29.11.2019

29 листопада 2019 року кафедрою публічно-правових дисциплін Київського міжнародного університету (доцент Бісюк О.С., канд.юрид.наук, завідувач кафедри та доцент Татарникова К.Г., канд.юрид.наук, викладач) був проведений круглий стіл з нагоди Дня працівників прокуратури на тему: «Підтримання державного обвинувачення в суді прокурором», учасниками якого стали студенти 3-4 курсів Навчально-наукового юридичного інституту Університету.

У своєму вступному слові директор Юридичного інституту доцент Панфілова Ю.М. (канд.юрид.наук) акцентувала увагу на необхідності суворого дотримання прокурорами у кримінальних провадженнях вимог статей 337–341 КПК України при реалізації своїх процесуальних повноважень щодо зміни обвинувачення, висунення додаткового обвинувачення або відмови від підтримання державного обвинувачення в суді.

У ході роботи круглого обговорювалися питання стосовно існуючої проблематики повноважень прокурора при визначенні меж судового розгляду, зокрема: необхідність вироблення єдиних підходів до тлумачення відповідних положень кримінального процесуального законодавства; проблематика щодо практичного застосування вимог інституту зміни обвинувачення, висунення додаткового обвинувачення, відмови прокурора від підтримання обвинувачення, що знайшло відображення у виступах студентів, зокрема:

  • Британ Я.С. (студентка 3 курсу) – «Підтримання державного обвинувачення в суді, як конституційна функція прокурора»
  • Ратушняк Г.Р. (студентка 3 курсу) – «Вплив обвинувального висновку прокурора на правову позицію суду при призначенні покарання»
  • Хоружа М.Е. (студентка 3 курсу) - «Звільнення від покарання та його відбування»
  • Євтодьєв В.О. (студент 4 курсу) – «Відмова державного обвинувача від підтримання обвинувачення в суді»
  • Швець Р.Г. (студент 4 курсу) – «Конституційний статус прокурора» і ін.

Захід пройшов у відкритій та конструктивній атмосфері, що сприяла детальному обміну думками і досвідом між його учасниками.