Екскурс в минуле фармації

13.12.2019

13 грудня 2019 року з метою ознайомлення з багатою історією фармації студенти I курсу фармацевтичного факультету разом з доцентом Бутко Л.А (канд. фарм. наук, завідувач кафедри управління якістю, стандартизації та безпеки лікарських засобів) відвідали музей-аптеку на Подолі м. Києва.

Історія музею:

Історія Музею розпочалась ще в далекому 1728 році, коли німець Йоган Гейтер (Ейстер) відкрив першу в Києві приватну аптеку, яка проіснувала близько 110 років. Після його смерті справу успадкував зять Георг Бунге, поклавши початок знаменитому роду аптекарів. Також від екскурсовода студенти дізнались, що сім ҆ я засновників аптеки, крім приготування та відпуску ліків, також приділяла увагу виготовленню вина, парфумів, миючих засобів, трав ҆ яних зборів. Експозиція музею відтворює аптеку XVIII – XIX століть та має 12 залів.

Під час екскурсії майбутні провізори ознайомились з 50 тисячами експонатів (антикварними меблями, аптекарською книгою датованою 1834 р., старовинним аптечним посудом, знаряддям для виготовлення ліків, рецептурними журналами, особистими архівними матеріалами київських аптекарів).

Найбільше вразили студентів секрети та містична атмосфера аптечних підвалів: зала-печера, винний погріб, християнська зала, хата знахарки, лабораторія старого алхіміка.

Загадковість обраної професії, нагальна потреба дбати про збереження здоров'я людини надовго закарбувались в душах майбутніх фармацевтів після відвідин музею. Атмосфера вишуканого мистецтва аптекарської майстерності, представленої у музеї-аптеці на Подолі, сприяє формуванню наукового світогляду та навичок історичного мислення, дозволяє підвищити загальнокультурний рівень сучасного молодого фахівця.