Безпека відновлення миру на сході України в межах партнерства ООН-2018-2020 рр.

27.11.2019

27 листопада 2019 року в Київському міжнародному університеті студенти спеціальностей «міжнародні відносини», «міжнародне право», «філологія» та «журналістика» отримали багато нової, корисної інформації на тему «Безпека, відновлення миру на Сході України - прогрес в межах Рамкової ООН на 2018-2020 роки», з якою виступили представники Офіса координатора ООН в Україні пан Стен Вайцман – радник з питань миру та розвитку та пан Ільдар Газізуллін – керівник проекту «Індекс соціальної згуртованості та примирення ООН для Східної України».

У своїх виступах гості зазначили, що ООН значно розширила роботу в Україні за останні роки, базою якої є дослідження ООН (які є потреби і проблеми), і проводиться в умовах кризи за кількома напрямками: гуманітарний, захист прав людини, встановлення миру і реформи.

Зацікавленість студентів викликала презентація результатів Індексу соціальної згуртованості та примирення ООН для східної України за 2017-2018 роки, який є важливим для визначення стратегії, розробки рішень та програм ООН на територіях Донецької та Луганської областей, дає можливість стежити за динамікою розвитку відносин в суспільстві між різними групами. Cтудентів цікавила думка гостей щодо реальних шляхів реалізації Формули Штайнмайера для встановлення миру на окупованих територіях, їх баченння України у складі ЄС, заходи ЄС щодо збереження океанів від хімічних відходів та ін.

У ході зустрічі гості мали можливість спілкування з президентом університету професором Хачатуряном Х.В., проректором з навчально-виховної роботи професором Данченко Т.В., проректором з іноземних мов та модератором зустрічі професором Тіменко І.В., відвідали Музей КиМУ, обговорили питання поглиблення співпраці Київського міжнародного університету та Представництва ООН в Україні.

Отримавши відповіді на свої запитання, студенти подякували пану Стену Вайцману та пану Ільдару Газізулліну за інформативну і корисну інформацію, зробили спільні фото.