З 19 по 23 листопада 2018 року в межах Тижня науки кафедрою психології та педагогіки Інституту лінгвістики та психології КиМУ було проведено ряд заходів: науково-практичний семінар "Фундаментальні основи психології травми" (координатор – професор Абрамян Н.Д.); круглий стіл "Приховані трюки: як маніпулювати людьми" (модератор - професор Мельник Н.І.); дебати "Мій життєвий вибір. Психологія успіху особистості" (модератор – доцент Кулакевич Т.В.). Учасниками стали професорсько-викладацький склад кафедри, студенти - члени наукового товариства спеціальності «психологія», а також долучилися студенти Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу та Прилуцького медичного коледжу.
Науково-практичний семінар та круглий стіл стали майданчиком для висвітлення основних підходів до розуміння змісту і сутності поняття психологічна травма (психотравма), ефектів її впливу на людський організм, ознайомлення з точкою зору провідних фахівців психологічної науки щодо даної проблеми. Додатково студентами було презентовано їх власне відношення до питань протистояння прихованим і відкритим маніпулятивним впливам соціуму, а також умінню розпізнавати маніпуляторів, маніпуляцію та захищати себе від їх впливу.
Великий інтерес викликали у студентів дебати на тему «Мій життєвий вибір. Психологія успіху особистості», зокрема:
За вибором студентів найбільш дискутивною була доповідь «Саморозвиток, як шлях до успіху» студентки Султанової Анастасії. Узагальненням дискусії стало твердження: «Кожна особистість є творцем власної історії. Людина залежить від власного минулого, що безпосередньо впливає на сьогодення; вона залежить і від ставлення до майбутнього, від сподівань, бажань, мрій та очікувань. Уявлення про минуле, теперішнє і майбутнє переживаються одночасно і визначають життєвий вибір людини, її успіх».