Тиждень науки на кафедрі психології та педагогіки

23.11.2018

З 19 по 23 листопада 2018 року в межах Тижня науки кафедрою психології та педагогіки Інституту лінгвістики та психології КиМУ було проведено ряд заходів: науково-практичний семінар "Фундаментальні основи психології травми" (координатор – професор Абрамян Н.Д.); круглий стіл "Приховані трюки: як маніпулювати людьми" (модератор - професор Мельник Н.І.); дебати "Мій життєвий вибір. Психологія успіху особистості" (модератор – доцент Кулакевич Т.В.). Учасниками стали професорсько-викладацький склад кафедри, студенти - члени наукового товариства спеціальності «психологія», а також долучилися студенти Білоцерківського гуманітарно-педагогічного коледжу та Прилуцького медичного коледжу.

Науково-практичний семінар та круглий стіл стали майданчиком для висвітлення основних підходів до розуміння змісту і сутності поняття психологічна травма (психотравма), ефектів її впливу на людський організм, ознайомлення з точкою зору провідних фахівців психологічної науки щодо даної проблеми. Додатково студентами було презентовано їх власне відношення до питань протистояння прихованим і відкритим маніпулятивним впливам соціуму, а також умінню розпізнавати маніпуляторів, маніпуляцію та захищати себе від їх впливу.

Великий інтерес викликали у студентів дебати на тему «Мій життєвий вибір. Психологія успіху особистості», зокрема:

1. «Час життя і психологічний вік людини»
    2. «Формула успіху. Як підвищити самопродуктивність»
    3. «Саморозвиток як шлях до успіху»

За вибором студентів найбільш дискутивною була доповідь «Саморозвиток, як шлях до успіху» студентки Султанової Анастасії. Узагальненням дискусії стало твердження: «Кожна особистість є творцем власної історії. Людина залежить від власного минулого, що безпосередньо впливає на сьогодення; вона залежить і від ставлення до майбутнього, від сподівань, бажань, мрій та очікувань. Уявлення про минуле, теперішнє і майбутнє переживаються одночасно і визначають життєвий вибір людини, її успіх».