Круглий стіл «Лікар і фармацевт - єдина команда системи охорони здоров’я»

20.11.2018

В межах Тижня науки в Київському міжнародному університеті 20 листопада 2018 року відбувся круглий стіл на тему «Лікар і фармацевт - єдина команда системи охорони здоров’я». Модератори круглого столу - професор С.М. Куріло (директор департаменту медичної освіти КиМУ, д.мед.н.) та доцент О.В. Гетало (заступник декана медико-фармацевтичного факультету, к.фарм.н.).

Професор Куріло С.М., відкриваючи роботу круглого столу, крім викладачів та членів студентського наукового товариства Медико-фармацевтичного факультету КиМУ, щиро привітав також і почесних гостей: Олег Клімов (голова правління ГО «Всеукраїнська фармацевтична палата» (ВФП)), Лариса Просяник (керівник ГО «Вінницька обласна асоціація фармацевтів «Кум Део»), Тамара Литвиненкова (голова ГО «Фармацевтична асоціація Дніпропетровської області»), Ірина Ніженковська (завідувач кафедри фармацевтичної, біологічної та токсикологічної хімії Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця).

У виступах учасників круглого столу відбулось обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» та соціальної відповідальності аптечного бізнесу (Олег Клімов); великої відповідальності фармацевтичних працівників, чия робота не менш важлива як і лікаря (як два крила одного птаха), необхідності постійного навчання, що відповідає лозунгу «Навчання через усе життя» (Лариса Просяник); важливості здачі екзамену із загальнонаукових дисциплін «Крок-1» (частина системи ліцензійних інтегрованих іспитів), необхідності структурованого практично-орієнтованого іспиту (Ірина Ніженковська).

З точки зору Ігоря Моложанова (завідувач кафедри фармації КиМУ) самостійна робота студентів значно розширює сферу діяльності випускників у майбутньому та сприяє їх професійному росту; декілька прикладів перспективних українських проектів навів професор кафедри управління якістю, стандартизації та безпеки лікарських засобів КиМУ Володимир Пішель; Ольга Гетало, заступник декана факультету КиМУ, зауважила, що лікувально-профілактичні та аптечні заклади мають бути партнерами в лікувальному процесі, без якісної фармацевтичної послуги неможливо забезпечити якісну медичну допомогу.

Після кожного виступу між доповідачем та залом відбувався «зворотній зв’язок» - доповідач та аудиторія мали змогу поспілкуватися, поставити запитання, отримати відповіді та провести дискусію.

Хід роботи круглого столу висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток» (КиМУ) та Щотижневика «Аптека».