Практичний досвід студентів-журналістів, запорука професійного успіху в майбутньому

19.09.2018

Практична підготовка студентів є невід'ємним компонентом освітньо-професійної програми підготовки фахівців в університеті. Адже досить часто буває: після закінчення вишу ти виходиш на вулицю і не розумієш, що тобі робити, куди йти. Тим паче з такою специфічною освітою, як журналістська. Щоб із такою проблемою не зіштовхнутися, потрібно шукати себе ще під час навчання в університеті.

Саме про це йшлося на зустрічі першокурсників спеціальностей журналістика та аудіовізуальне мистецтво 19 вересня 2018 року із Д'яковою Наталією, студенткою-практиком (IV курс) Інституту журналістики, кіно і телебачення Київського міжнародного університету, яка вже біля року працює на телеканалі «Україна» журналістом соціального проекту «Говорить Україна».

У своєму виступі Наталія поділилась уже набутим досвідом і специфікою роботи журналіста соціальних проектів, адже відомо, що «героями» таких програм є люди, їх відносини, проблеми, які в певній мірі характеризують стан усього суспільства або окремих його груп (національні, вікові, професійні).

За словами Наталії, «сенс програми – допомога людям, уміння взяти інтерв'ю у звичайної людини, яка до цього не звикла, увійти в довіру, бути відкритим і доброзичливим, проявляти щиру зацікавленість стосовно до героя програми, не перейти межу емоцій…»

Студентів цікавили питання щодо прихованих зйомок (чи практикується при підготовці передач), оплати учасників програм, тривалість робочого дня журналіста тощо.

Закінчуючи зустріч, Наталія побажала всім успіхів, порадила використати можливість участі в підготовці телепрограми «Студентський квиток», яку готують студенти інституту і транслюють телеканали України. Свого часу це був її перший практичний досвід, здобутий у стінах КиМУ.