Майстер-клас для студентів стоматологічного факультету КиМУ

26.09.2018

26 вересня 2018 року в стоматологічній клініці Київського міжнародного університету відбулися презентація і майстер-клас на тему: «Профілактика внутрішньо-лікарняних інфекцій в стоматології», які провели:

• Людмила Солошок - науковий консультант лабораторії ANIOS (Франція) і фірми BODE (Німеччина), провідного розробника і виробника дезінфікуючих засобів медичного призначення в Європі;
  • Вікторія Лещенко - лікар-дезінфекціоніст вищої категорії, провідний спеціаліст органів санітарного контролю.

Організатор – доцент Мозолюк О.Ю. (к.мед.н., декан стоматологічного факультету) та доцент Моложанов І.О. (к.мед.н., завідувач кафедри стоматології).

В майстер-класі взяли участь студенти II-IV курсів стоматологічного факультету, а також працівники кафедр: «Стоматології», «Хірургічної, ортопедичної стоматології і ортодонтії», лікарі та асистенти університетської стоматологічної клініки.

Практична підготовка студентів-лікарів є важливою складовою освітньо-професійної програми в університеті.

Доведено, що причиною виникнення інфекцій у 50-80% є руки медичного персоналу тобто - це один із ключових факторів в передачі патогенних мікроорганізмів, як від медичного персоналу, так і навпаки. Це ще раз підкреслює надзвичайну важливість суворого дотримання принципів гігієни рук. Під час теоретичної частини презентації були розглянуті основні поняття про проблеми внутрішньо-лікарняних інфекцій, шляхи їх передачі, а також способи їх попередження.

Науковці поділились зі студентами уже набутим досвідом і специфікою роботи медичного персоналу під час стоматологічного прийому (лікарів, медсестер, асистентів) та продемонстрували процедуру дезінфекції рук стандартної методики втирання згідно ЕN 1500.

Студентів цікавили практичні моменти гігієни рук під час роботи з пацієнтом. Всі вони мали змогу навчитись правильно обробляти руки сучасними дезінфікуючими засобами та перевірити правильність виконання методики з проведенням контролю в діагностичному боксі з одночасною візуалізацією якості обробки рук. Дані контролю якості обробки рук були роздруковані на затверджених паспортах-сертифікатах і роздані студентам, які пройшли контроль дезінфекції в діагностичному боксі.

По завершенню зустрічі декан стоматологічного факультету, доцент, кандидат медичних наук (PhD) Мозолюк О.Ю. подякувала гостям за змістовну інформацію і побажала всім учасникам заходу міцного здоров’я.