Презентація Моніторингового звіту 2022

07.02.2023

07 лютого 2023 року відбулася презентація Моніторингового звіту 2022, який було розроблено директоратом правосуддя та кримінальної юстиції Мін'юсту. До розроблення Звіту від Київського міжнародного університету долучився директор Інституту міжнародних відносин Юрій Ільдарович Усманов, а саме: в частині дослідження питання стягнення коштів і майна рф як Україною, так і світовою спільнотою, за завдану шкоду мільйонам українцям–жертвам збройного конфлікту, розв’язаного росією в 2014 році.

У Звіті подано та обґрунтовано ймовірні шляхи та практичні можливості для стягнення майна з рф із метою надання відшкодувань жертвам, досліджено питання зміцнення державного імунітету шляхом порушення рф основних принципів міжнародного права, фундаментальних прав людини через вчинення нею міжнародних злочинів, розглянуто також переваги та ризики кожного шляху і наявну міжнародну практику з вирішення цих питань.  

Загалом у Звіті проаналізовано 17 проблем правового регулювання у сферах судочинства, судоустрою, кримінальної юстиції, судово–експертної діяльності, виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), банкрутства, а також здійснено аналіз функціонування системи безкоштовної правової допомоги в контексті імплементації Закону України "Про медіацію". В кожному питанні досліджено стан його нормативно–правового регулювання, судову практику, практику Європейського суду з прав людини, враховано думки професійної спільноти, науково–дослідні матеріали, статистичні дані, міжнародний досвід задля поліпшення нормативного регулювання зазначених питань в Україні.

Наближаємо справедливість і працюємо заради Перемоги!

Детально з документом можна ознайомитися за посиланням:

https://minjust.gov.ua/files/general/2023/01/19/20230119122151-21.pdf