Круглий стіл «Діджиталізація системи охорони здоров`я України»

22.02.2023

22 лютого 2023 року на фармацевтичному факультеті відбулося засідання круглого столу «Діджиталізація системи охорони здоров’я України» за участі здобувачів освіти та науково­­–педагогічних працівників.

Модератор: завідувач кафедри фармації, технології ліків та фармацевтичного менеджменту, доцент Гетало Ольга Володимирівна.

Розпочинаючи роботу круглого столу, вона зазначила, що діджиталізація є невід’ємною складовою сьогодення, і медична та фармацевтична галузі в цьому не є винятком. Новітні технології активно інтегруються в традиційну охорону здоров’я, надаючи можливості для більш персоналізованого догляду за пацієнтами.

Впродовж заходу студент IV курсу Віктор Лозинський презентував сучасний варіант програми eHealth Національної служби здоров`я України (https://ehealth.gov.ua/) і детально ознайомив із ним усіх присутніх, наголосивши, що НСЗУ має навчальний варіант для ЗВО, який дає змогу підвищити рівень практичних  професійних знань майбутніх лікарів та фармацевтів.

Декан фармацевтичного факультету, доцент Шостак Любов Геннадіївна, в свою чергу, підкреслила, що з появою електронної системи охорони здоров’я в Україні процес цифровізації сектору охорони здоров’я став незворотній, а під час війни, коли працівники закладів охорони здоров`я та аптек стикаються з великими викликами, складно недооцінити його важливість.

Завідувач кафедри хімії та фармакогнозії, доцент Стремоухов Олександр Олександрович підкреслив важливість набуття майбутніми фахівцями фармації та медицини практичних навичок, підтримавши пропозицію студентів про необхідність введення в освітній процес навчальної програми eHealth НСЗУ.