Майстер – клас із кандидатом політичних наук, Головою Громадської ліги «Україна – НАТО» Джерджом Сергієм Федоровичем

31.05.2022

31 травня 2022 року студенти І-ІІІ курсів ННІ міжнародних відносин КиМУ спеціальностей «Міжнародне право», «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії», «Політологія», «Міжнародні економічні відносини», «Журналістика»; студенти ІІ курсу спеціальності «Стоматологія», ІІІ курсу спеціальності «Фармація, промислова фармація» взяли участь в онлайн майстер – класі з українським громадським діячем, кандидатом політичних наук, Головою Громадської ліги «Україна – НАТО» Джерджом Сергієм Федоровичем на тему «Україна – НАТО: співробітництво заради безпеки».

Організатор заходу – к.мед.н., доцент кафедри загальної медицини, завідувач кафедри загальної медицини  Гірін Леонід Володимирович.

Модератор заходу – к.політ.н., доцент кафедри міжнародних відносин та туризму Крупеня Ірина Миколаївна.

Фаховий експерт ознайомив слухачів із віхами у розвитку відносин Україна – НАТО; основними принципами діяльності НАТО та напрямами співпраці; правовими аспектами співробітництва. Окремо було зазначено, що співробітництво України з НАТО не є спрямованим проти росії, а відповідає інтересам України. Фахівець декілька разів наголосив на тому, що альтернативи НАТО для України нема і ставлення України до НАТО як до найбільш ефективної структури колективної безпеки в Європі залишається незмінним.

Онлайн-зустріч відбулася в у атмосфері жвавої дискусії та наукового обговорення, зокрема студенти задали питання щодо перспектив набуття членства Швеції, Фінляндії в НАТО та відповідно потенційної реакції рф на такі рішучі дії;  нової  архітектури безпеки в ХХІ столітті після завершення війти в Україні; про альтернативні гарантії безпеки для України; перспективи участі України в новому союзі з Великою Британією, Польщею, Латвією, Литвою, Естонією, Туреччиною тощо.

Після завершення роботи онлайн-зустрічі, к.політ.н., доц. Крупеня І.М. підвела підсумки, зазначивши, що нині надзвичайно важливо формувати професійний інформаційний простір у безпековій сфері, знати та розуміти природу та динаміку міжнародної безпеки, розуміти особливості її забезпечення на глобальному, регіональному та національному рівні, знати природу та підходи до вирішення міжнародних та інтернаціоналізованих конфліктів.

Майстер – класи такого формату є надзвичайно важливими для майбутніх фахівців у сфері міжнародних відносин, оскільки формують здатність розуміти та відстоювати національні інтереси України у міжнародній діяльності; основи національної безпеки України, особливості і тенденції розвитку регіональних систем колективної безпеки; демонструвати та застосовувати знання з міжнародної конфліктології та теорії ведення переговорів.