Круглий стіл «Професійне самоврядування у фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я України»

07.12.2022

07 грудня 2022 року в День місцевого самоврядування в Україні на фармацевтичному факультеті в змішаному форматі відбувся  круглий стіл «Професійне самоврядування у фармацевтичному секторі галузі охорони здоров’я України» за участі Клімова Олега Івановича – Голови правління ГО «Всеукраїнська Фармацевтична Палата», за ініціативи якої було проведено захід, Члена Ради Міжнародної Фармацевтичної Федерації (FIP) і науково-педагогічних працівників, здобувачів освіти фармацевтичного, стоматологічного факультетів і Медичного інституту.

З вітальним словом до всіх присутніх звернулася проректор з навчально-виховної роботи КиМУ, професор Данченко Тетяна Володимирівна, яка привітала учасників круглого столу і побажала плідного та конструктивного діалогу.

Модератор – доцент Гетало Ольга Володимирівна  (завідувач кафедри фармації, технології ліків та фармацевтичного менеджменту, к.фарм.н.) ознайомила присутніх із основними положеннями Проєкту Закону України  «Про самоврядування у сфері охорони здоров’я в Україні», наголосивши на меті та завданнях цього документу.

Клімов Олег у виступі «Професійне самоврядування як каталізатор запровадження сучасних стандартів у наданні фармацевтичної допомоги» зазначив, що гармонійна реалізація напрацювань законотворців матиме часовий період для внесення змін до низки нормативних актів, які регламентують медичну та фармацевтичну діяльність, необхідними будуть і зміни у свідомості професійної спільноти.

У дискусії, яку викликав виступ Олега Клімова, взяли участь Наталія  Кризина, яка ознайомила присутніх з історією розвитку місцевого самоврядування на Київській Русі, як вона змінювалася в Україні  до теперішнього часу; Олена Глушкова підкреслила що саме зараз здобувачі освіти мають долучатися до питань професійної діяльності; Юрій  Бойко  звернув увагу на важливість введення та дотримання норм відкриття аптечних закладів в Україні; Микола Вознюк, Олександр Фурман (студенти V–го курсу фармацевтичного ф–ту), Даша Олехнович (студентка III–го курсу фармацевтичного ф–ту) проаналізували умови роботи фармацевтичних працівників аптечних закладів м.Києва. Здобувачі освіти зауважили, що для того, щоб майбутні фахівці більш детально могли розумітися на принципах професійного самоврядування та брати участь у таких громадських об’єднаннях, ці питання треба включати в перелік компонентів освітньої програми підготовки магістрів фармації, готувати їх до роботи у самоврядних професійних організаціях.

Учасники круглого столу  виявили зацікавленість процесами самоврядування, були активними в дискусії за положеннями Проєкту Закону, під час якої присутні також обговорили  умови відкриття аптечних закладів у різних країнах ЄС, порівнявши з українським законодавством. Особливу увагу здобувачів освіти привернули питання допуску до професії в ЄС і професійного зростання.