Екскурсія на «ФАРМАК»

09.02.2022

9 лютого 2022року у межах викладання нормативної дисципліни «Промислова технологія лікарських засобів» доц. каф. фармації, технології ліків та фармацевтичного менеджменту О.В. Гетало провела зі студентами 4-го курсу Фармацевтичного факультету віртуальну екскурсію на АТ «Фармак» https://farmak.ua/.

Завдяки якості та інноваціям, АТ «Фармак» з 2010 року є лідером фармацевтичного ринку України  за обсягами продажу лікарських засобів у грошовому вираженні та найбільшим експортером лікарських засобів (за даними Proxima Research). Сучасний дослідницький комплекс  включає: 4 різнопрофільні аналітичні лабораторії, 2 лабораторії із біотехнологічних та синтетичних АФІ, 3 технологічні лабораторії для готових форм, 4 пілотні R&D дільниці.

Під час віртуальної екскурсії була акцентована увага студентів на обов'язкове дотримання виробниками лікарських засобів  вимог стандартів GMP (Good Manufacturing Practice або Належна Виробнича Практика).

Одним  із чинників, що забезпечують виконання принципового положення та  дотримання вимог GMP у фармації, є чистота приміщень: «Жоден процес завершальної стадії виробництва або контроль якості готового продукту не може розглядатися як єдиний засіб забезпечення стерильності і інших показників якості продукції. Якість закладається технологією і організацією виробництва, зокрема чистотою технологічних середовищ». Лікарський засіб повинен містити тільки те, що входить в його формулу, решта належить до забруднень.

Під час перегляду екскурсії студенти змогли  прослідкувати повний цикл створення препаратів: від отримання сировини до моменту, коли готова продукція опиняється на складі.