Засідання наукового гуртка «Сучасні тенденції в Азійсько-Тихоокеанському регіоні в ХХІ столітті»

12.03.2021

Студенти 1-го курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» Київського міжнародного університету 12 березня 2021 року  провели засідання наукового гуртка «Сучасні тенденції в Азійсько-Тихоокеанському регіоні в ХХІ столітті» та представили свої наукові дослідження про міжнародні відносини, зовнішньополітичні події та процеси в АТР.

Керівник наукового гуртка – Крупеня Ірина Миколаївна, кандидат політичних наук, завідувач кафедри міжнародних відносин та туризму ННІ міжнародних відносин.

Відкриваючи роботу гуртка  Ірина Миколаївна Крупеня акцентувала увагу на актуальних тенденціях в АТР, зокрема зазначила, що (… багато політиків і фахівців з міжнародних відносин стверджують, що європейська спільнота  – це безальтернативний вибір для нашої країни і найоптимальніша модель зовнішньополітичного курсу України. Але задля об’єктивності слід врахувати і те, що на сьогодні  АТР є локомотивом розвитку світової економіки і необхідно налагоджувати  тісну співпрацю з країнами «азійсько-тихоокеанської спільноти»…).

Дослідження проблем міжнародних відносин, регіонального розвитку, зовнішньої політики в АТР знайшли відображення у виступах та під час дискусії в межах роботи гуртка, зокрема:

«Азійський напрям зовнішньої політики України» – Чвартковська Дар'я  та Зубкова Єлизавета;

«Китай: зовнішня політика і дипломатія на початку ХХІ століття» –  Степаненко Дар'я та Дмитренко Єлизавета;

«Азійсько-Тихоокеанський регіон: історія та сучасність»Долгодуш Олександра та Хачатурян Артем;

«Інтеграційні процеси в Східній Азії»Конюк Карина та Пархоменко Ростислав.

Під час дискусії студенти дійшли висновку, що поглиблення експортно-орієнтовного ділового співробітництва України з країнами АТР у галузях сільського господарства, машинобудування тощо відповідає національним інтересам України у міжнародній діяльності.


11 03/2023
10:00
Зустріч