«Не бійтеся робити те, що хочеться...». Онлайн-майстер-клас журналіста ICTV Олексія Душки

24.11.2021

24 листопада 2021 року  ведучий програми «Прихована небезпека» на телеканалі ICTV, журналіст із більш як десятирічним досвідом роботи Олексій Душка провів майстер-клас студентам ННІ журналістики, кіно і телебачення та Фахового коледжу Київського міжнародного університету. Організатор зустрічі – завідувачка кафедри соціальних комунікацій Валентина Козак.

 

Із перших хвилин зустрічі стало зрозуміло: найближча година мине легко, цікаво та інформативно. Замість «сухого» викладу інформації Олексій Душка обрав формат виступу «запитання-відповідь», що неабияк активізувало  увагу студентів. Гість охоче розповів про те,  як починав шлях у журналістиці, які труднощі доводилось долати. З гумором згадував перші сюжети, розповів,  які з них  вважає невдалими, а які – успішними, а то й вражаючими. Як, наприклад, про свято Водохреща, коли він одним із перших серед журналістів пірнув у крижану воду.

Запропонував пан Олексій і практичне завдання: подібне йому довелося виконувати  під час практики в «Reuters». За три хвилини студентам потрібно було написати новину, в якій найцікавіше і найважливіше мало бути винесено на початок. Після активного обговорення робіт (а завдання виявилось не найлегшим) Олексій Душка дав декілька порад із власного журналістського досвіду, а саме:

  1. Не боятися робити те, що хочеться, аби впевнено розвиватися у журналістиці
  2. Вчитися розрізняти якісний і неякісний візуальний контент, особливо якщо плануєш іти у тележурналістику
  3. Сприймати телевізійний контент не як споживач інформації, а як фахівець, аналізуючи його

Наприкінці зустрічі Олексій Душка запропонував долучатися до нього в друзі у соціальних мережах і пообіцяв допомогу на перших етапах дороги у велику журналістику. Усі настільки захопилися цікавою розмовою та доброзичливою атмосферою зустрічі, що й не помітили, як минув час. Студенти подякували гостю за неймовірний майстер-клас і корисні поради!