Круглий стіл з нагоди Всесвітнього дня здоров’я

07.04.2021

7 квітня 2021 року фармацевти Університету та Коледжу КиМУ відзначили ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВ’Я

З нагоди Всесвітнього дня здоров’я 7 квітня 2021 проведено круглий стіл, модератором якого виступила - доцент Гетало О.В., канд.фарм.наук, завідувач кафедри фармації КиМУ.  Гетало О.В. ознайомила студентів з історією та основними ідеями відзначення ВООЗ.

Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято (WHA/A.2RES.35). До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ (текст Статуту ВООЗ можна коротко сформулювати як «Право на здоров’я»), потім День закріпився за нинішньою датою.

Декан фармацевтичного факультету доцент Шостак Л.Г. наголосила на тому, що ВООЗ традиційно присвячує це свято конкретній темі. Нинішній рік оголошений Міжнародним роком медико-санітарних і соціальних працівників, під гаслом: «Захищати. Допомагати. Об'єднувати», на знак поваги і вдячності працівникам медичної та соціальної сфер за їх наполегливу самовіддану працю в боротьбі з пандемією COVID-19».

Під час онлайн-зустрічі студенти мали змогу дізнатися про особливості функціонування Всесвітньої організації охорони здоров’я та основні напрями її діяльності.

Сьогодні питання збереження здоров’я населення постає дуже гостро внаслідок пандемії Covid-19, яка спалахнула в грудні-січні 2019-2020 років, а в середині березня 2021 інфікувала щонайменше 130 млн людей.

Студенти виступили з цікавими доповідями, які супроводжувалися презентаціями:

• Валя Омельчук «Всесвітня організація охорони здоровя»
  • Юля Дригота «Історичні аспекти створення і розвитку системи фармаконагляду»
  • Юля Коряк «Фармакологічний нагляд в Україні: стан і перспективи розвитку»
  • Оля Ляшенко «Значення діяльності з виявлення і реєстрації небажаних побічних ефектів ліків для проведення фармакоепідеміологічних і фармакоекономічних досліджень»
  • Яна Задера «Стан і преспективи розвитку фармакоінформатики в Україні»
  • Ліліана Гриценко «Роль фармакоінформатики в забезпеченні достовірної інформації про результати лікарської терапії»

Підводячи підсумки засідання круглого столу Гетало О. зазначила, що  «Головна мета ВООЗ - сприяння забезпеченню охорони здоров'я населення усіх країн світу. Впродовж останніх років завдяки зусиллям ВООЗ питання охорони здоров'я стали пріоритетом у політичному порядку денному світу. Їх почали обговорювати на найважливіших політичних форумах».

Співробітництво України з ВООЗ – одна з важливих складових її міжнародного співробітництва з метою забезпечення конституційного права кожного громадянина України на охорону здоров’я, медичну допомогу та медичне страхування (стаття 49 Конституції України). Особливого значення таке співробітництво набуває в умовах світу, що глобалізується.

08 06/2021
22 05/2021