Круглий стіл «Релігійний фактор у міжнародних відносинах»

23.03.2021

23 березня 2021 року в Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського міжнародного університету відбувся круглий стіл на тему «Релігійний фактор у міжнародних відносинах». Серед гостей круглого столу була завідувач кафедри міжнародних відносин та туризму Київського міжнародного університету, кандидат політичних наук, доцент Крупеня Ірина Миколаївна. Модератор заходу – доцент кафедри міжнародних відносин та туризму Київського міжнародного університету, кандидат філософських наук Шарко Олег Віталійович.

Учасниками круглого столу були студенти I–II курсу спеціальності «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Зокрема, виступи і презентації студентів стосувалися таких тем, як:

• «Важливість релігійного фактору в міжнародних відносинах»– Єва Ман;
  • «Діалог релігій і культур та перспективи співпраці на міжнародній арені пост біполярного світу» – Пучкова Олександра;
  • «Перспективи глобального релігійного діалогу» – Пархоменко Ростислав;
  • «Поняття релігійного конфлікту та його роль у міжнародних відносинах» – Конюк Карина
  • «Статус державної церкви. Принципи відокремлення держави та церкви»  – Дмитренко Єлизавета;
  • «Релігійні організації в контексті міжнародного співробітництва» – Джулай Єлизавета;
  • «Релігійний фактор в Індії» – Дмитро Чередник;
  • «Фактор мусульманства в міждержавний взаєминах» – Степаненко Дар'я;
  • «Роль ісламу в міжнародних відносинах» – Дмитро Сківка;
  • «Свобода совісті та права людини» – Чвартковська Дар'я.

У результаті обговорень під час круглого столу було зроблено висновок, що у сучасному світі відбувається інтенсивне релігійне відродження і цей феномен слід розглядати як відповідь традиційних суспільств на виклики глобалізації, яка ігнорує специфіку духовної культури народів. Наприкінці ХХ – початку ХХІ століть все частіше спостерігається масове повернення до традиційних етнічних та релігійних цінностей, до релігійно-цивілізаційної єдності окремих груп населення світу як до своєрідного нового універсуму. Окрім того, сучасній міжнародно-політичній науці властивий поділ світу на релігійні макрорегіони. Виділяють двадцять таких макрорегіонів. Характер міжконфесійних відносин в їхніх межах має свою специфіку.