Екскурсія студентів-журналістів у Музей книги і друкарства

23.09.2021

23 вересня 2021 року студенти Фахового коледжу  та ННІ журналістики, кіно і телебачення КиМУ відвідали Музей книги і друкарства України. Разом із завідувачкою кафедри соціальних комунікацій Валентиною Андріївною Козак оглянули експонати музею і спробувала виготувати папір під час тематичного майстер-класу.

Спочатку студентів запросили створити справжні аркуші паперу. З макулатури зробили  основу, а згодом за доволі нескладним алгоритмом витворили справжні листочки. Доки частини майбутніх записників висихали, студентам провели екскурсію.  Випала чудова нагода пригадати історію книгодрукування від найдавніших літописів і до книг сучасності. Особливу увагу привернули, звісно, унікальні оригінали книг, серед яких «Києво-Печерський Патерик», «Євангеліє Учительне» та навіть «Апостол» Івана Федоровича.

Надзвичайно цікаво було дізнатися  про факти, які не завжди легко знайти навіть в інтернеті. Чи знали ви, що на місці сучасного Музею книги і друкарства України раніше стояла дерев'яна друкарня? Чи бачили ви перші друкарські верстати? А перші літери, за допомогою яких слова об̕єднували в тексти? Якщо ні  – вам необхідно відвідати музей.

Відвідування таких закладів не тільки розширює кругозір, а ще й сприяє формуванню національної  свідомості молодих людей. Погодьтеся, ми не знаємо ще так багато цікавого і таємничого про свою історію…