Чорнобильська катастрофа: вчора, сьогодні, завтра…

05.10.2021

26 квітня 1986 року, під час експерименту на четвертому реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалася хмара радіоактивного пилу, що привело до невиправних медичних, економічних, соціальних і гуманітарних наслідків. Відтак, за екологічними наслідками аварія переросла у планетарну катастрофу.

Студенти Навчально-наукового юридичного інституту та Навчально-наукового інституту міжнародних відносин 05 жовтня 2021 року спільно зі своїми керівниками кандидатом історичних наук, доцентом Іриною Іванівною Судак і кандидатом юридичних наук, професором Юлією Михайлівною Панфіловою пройшли символічною чорнобильською дорогою, що веде до сумних сторінок історії України. Маємо усвідомлювати масштаби чорнобильської аварії, осмислити уроки трагедії, не дати можливості забути ці уроки! Пам’ять про трагедію має стати застереженням поколінням наступного тисячоліття!

Під час екскурсії до Чорнобиля студенти побачили Свято-Іллінську церкву, пам'ятник "Тим, хто врятував світ", оглядовий майданчик об'єкту «Укриття» («Саркофаг»), проїхали захороненими селами Залісся та Копачі, відвідали села, в яких досі живуть люди, що відмовилися покинути власні домівки, дізналися про історію трагічної та доленосної аварії на четвертому енергоблоці ЧАЕС.

Студенти були вражені містом-привидом «Припяттю», де вже ніколи не пролунає дитячий сміх… Місто – пам'ятник трагедії, який свідчить, як екологічна катастрофа в одну мить перетворює успішне місто, яке динамічно розвивалося, у мертву зону відчуження… Під час подорожі мали змогу побачити напівзруйнований готель «Полісся», парк атракціонів, об'єкт «Чорнобиль-2», Дугу, а також прогулятися містом і спостерігати за теперішнім станом зони відчуження; зони, де просто зупинився час…