Виставка Івана Марчука – враження студентів КиМУ

20.02.2020

20 лютого 2020 року, шанувальники сучасного українського мистецтва,  студенти спеціальності «психологія» Київського міжнародного університету разом із завідувачем кафедри психології професором Дроздовою І.В. (д-р.мед.наук) відвідати виставку українського живописця Івана Марчука "Секрети геніальності", яка проходить у виставковому центрі АRТЕRЕА (м. Київ).

Іван Марчук - один з найвідоміших українських художників у світі, автор близько п'яти тисяч картин, лауреат Національної премії України ім. Шевченка. Він – єдиний український митець, який потрапив до рейтингу "100 геніїв сучасності" (рейтинг британської газети "Дейлі телеграф"). Художник заснував новий стиль у мистецтві – "пльонтанізм" – який створює ефект об’ємного зображення за рахунок нашарування й переплетення тонких, філігранно пропрацьованих ліній. Він провів понад 150 персональних і близько 50 колективних виставок.  Хрестоматійні полотна художника стали візитівкою України, шість останніх років подорожували світом і тепер повернулись додому. Позаду залишилися 3 континенти, 20 країн та 40 виставок.

Похід на виставку був надзвичайно захоплюючим, студенти більше 2-х годин провели в галереї і отримали колосальне естетичне задоволення. За їх словами унікальна творчість Івана Марчука дала змогу  по-новому сприйняти сучасне художнє мистецтво і, маючи таких художників, пишатися своєю країною. Усі його роботи експресивні,  унікальні, відрізняються техніками, темами у різні періоди життя і несуть його почуття та переживання.

Враження студентів:

(….Виставка вразила мене різноманіттям стилів та технік написання. Особливої уваги варте бачення художником навколишнього світу, його увага до деталей та кольорів. Піднесений настрій та натхнення не полишали на протязі всього вечора…) Остапенко Анастасія;

(…Інсталяція захопила своїм різноманіттям фарб та форм від картин та презентацій до скульптур. Дуже сподіваюся побувати там знову та проникнутися цією атмосферою…) – Сарабрін Ольга.