Візит Надзвичайного і Повноважного Посла Латвії

11.03.2020

11 березня 2020 року  Київський  міжнародний університет відвідав  Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні пан Юріс Пойканс та виступив з лекцією European integration of Ukraine: Latvian-Ukrainian business and trade relations (“Європейська інтеграція України: Латвійсько-Українські ділові та торгові відносини”) перед студентами спеціальностей «міжнародні відносини», «політологія», «філологія», «право».

Пан Посол мав зустріч із президентом КиМУ професором Хачатуряном Х.В., проректором з міжнародної діяльності професором Тіменко І.В., під час якої гостю презентували діяльність Київського міжнародного університету, його пріоритетні проекти,  серед яких популяризація академічної доброчесності, сприяння  академічній мобільності студентів і викладачів, концепції  вивчення іноземних мов, у межах якої англійська мова є робочою мовою нарівні з українською в університеті,  успішної співпраці з  університетами-партнерами Польщі, Латвії в межах спільних освітніх програм.

У своєму виступі пан Юріс Пойканс наголосив на особливих стосунках між Україною та Латвією  протягом багатьох десятиліть заснованих на  підтримці прагнення незалежності і свободи, на активній  позиції  його країни у підтримці України як під час Революції Гідності, так і в контексті окупації Криму і російської агресії на сході України, готовності його країни допомогти у проведенні реформ і більш міцно пов'язати свою долю з Європою.

Після виступу пана Посла зустріч продовжилась  у вигляді дискусії, під час якої відбувся обмін думками, зокрема, щодо відшкодування Росією збитків нанесених Латвії і іншим балтійським країнам у 1940-1990 роках у зв'язку з їх окупацією, перспектив вступу України до ЄС, відмінностей у  відносинах країн ЄС та Росії, перспектив і можливостей вирішення Кримського питання, державної допомоги Латвії в лікуванні та реабілітації українських бійців і ін.

Наприкінці зустрічі студенти подякували пану Послу за представлену корисну інформацію,  розуміння ситуації в Україні, бачення шляхів, які сприятимуть прискоренню вступу України в ЄС, подарували сувеніри, зробили спільні фото.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти  телепрограми «Студентський квиток»

06 06/2020
11 03/2020