Круглий стіл «Особливості процесу телефікації в Україні у 40-50-ті роки ХХ століття»

06.02.2020

(1951 р.- Харків, перші телевізійні пересилання за електронною системою з високою чіткістю зображення , радіоаматори (керівник - В. Вовчанк); 5-7.11.1951 - перша професійна телетрансляція фільмів "Алітет іде в гори", "Велика заграва" та "жива" телетрансляція параду й демонстрації на Хрещатику у м. Києві...).

Так розпочиналася історія українського телебачення... Але, якщо глибше вивчати цю галузь, то можна з впевненістю сказати, що телефікація в Україні, розвиток і поширення передавальної та приймальної мережі телебачення, розпочалася задовго до цієї дати.

Саме тому, темою круглого столу студентів та викладачів, який відбувся 6 лютого 2020 року у Київському міжнародному університеті, стала: "Особливості процесу телефікації в Україні у 40-50-ті роки ХХ століття".

Організатори - кафедра аудіовізуального мистецтва та виробництва (завідувач кафедри: доцент Усенко Ю.В., канд.іст.наук) спільно з кафедрою сценічного мистецтва (завідувач кафедри: доцент Полковенко Т.В., канд.філол.наук) двох навчально-наукових інститутів КиМУ: ННІ журналістики, кіно і телебачення та ННІ театрального мистецтва.

У ході роботи круглого столу були представлені цікаві наукові дослідження, які викликали жваве обговорення і стосувалися наступних тем: Вплив культу Сталіна на процеси телефікації України (доцент Самойлов О.Ф., канд. іст.наук); Монтаж прямого ефіру на телебаченні 50-х рр. (Чашковський Ю.Ф., викладач); Телефікація в Україні 40-50-х рр. (доцент Усенко Ю. В., к.і.н.); Передумови до створення українського телебачення (Ткач О.С., студентка 3 курсу спеціальності АМВ, наук. кер. – доц. Робочек В.І.); Значення актора в кадрі та еволюція акторських шкіл (Волосов А. В., студент 3 курсу спеціальності АМВ, наук. кер. – доц. Робочек В.І.); Мовна специфіка журналістських матеріалів телеефіру в Україні 50-х років XX ст. (доцент Полковенко Т. В., канд. філол. наук); Державне регулювання у сфері телекомунікацій в Україні середини XX століття: стратегія і тактика (професор Горенко Л. І., д-р філософії) та ін.

Доповіді супроводжувались демонстрацією тематичних відео та фото, учасники ставили питання, з задоволенням ділилися враженнями від почутого та побаченого, а на останок, дійшли єдиної згоди, що проводити подібні заходи потрібно якомога частіше. Тож, наступна запланована тема круглого столу - "Використання субособистостей (за теорією Еріка Берна) при роботі з роллю".


11 03/2023
10:00
Зустріч