Cучасні тенденції в Азійсько-Тихоокеанському регіоні – дискусійне обговорення

02.03.2020

Студенти 3-го курсу спеціальності "міжнародні відносини" Київського міжнародного університету провели наукові дослідження за темою "Сучасні тенденції в Азійсько-Тихоокеанському регіоні в ХХІ столітті" і 2 березня 2020 року зібралися в рамках наукового гуртка представити свої наукові дослідження (керівник – доцент Крупеня І.М, канд. політ. наук, завідувач кафедри міжнародних відносин та туризму).

Відкриваючи роботу гуртка Ірина Миколаївна Крупеня акцентувала увагу на актуальності тематики, зокрема зазначила, що (... багато політиків і фахівців з міжнародних відносин стверджують, що європейська спільнота - це безальтернативний вибір для нашої країни і найоптимальніша модель регіонального світоустрію. Але задля об'єктивності слід враховувати і те, що багато їхніх зарубіжних колег дуже скептично ставляться до євроінтеграції і за альтернативу пропагують ідею "тихоокеанської спільноти" та "азіатсько-тихоокеанської спільноти"...).

Наскільки об'єктивні оцінки з приводу настання "тихоокеанської ери"? Саме ці та інші питання знайшли відображення у виступах та під час дискусії в межах роботи гуртка:

"АСЄАН та проблеми в Тихоокеанському регіоні" (Деревянко Аліна); "Безпекове середовище азійсько-тихоокеанського регіону у пост біполярному просторі" (Чітак Владлена); "Азійсько-тихоокеанська політика адміністрації Д. Трампа" (Степаненко Микола); "Один з основних напрямів зовнішньої політики України-Азія" (Перевознюк Ірина);"Тайванська проблема в системі міжнародних відносин АТР" (Загорна Ольга); "Міжнародні відносини КНР" (Фіников Анатолій); "Інтеграційні процесі у Східній Азії"(Ковалюк Віталій); "Вплив короновірусу на зовнішню політику АТР" (Павленко Максим).

Під час дискусії студенти дійшли висновку, що поглиблення експортно орієнтованого ділового співробітництва України в галузях сільського господарства, машинобудування у перспективі з країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону відповідає інтересам України і дає можливість стати конкурентом Китаю.