Зустріч студентів КиМУ з головою Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні

17.10.2019

17 жовтня 2019 року студенти спеціальностей «міжнародні відносини», «міжнародне право», «економіка», «менеджмент» Київського міжнародного університету стали учасниками зустрічі з головою Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні паном Іваном Міклошем, який виступив з лекцією на тему «Шлях Словаччини до ЄС – уроки для України».

Додаткова інформація:

Голова Стратегічної групи радників Іван Міклош – архітектор успішних системних реформ Словаччини, віце прем'єр-міністр і міністр фінансів (2002-2006, 2010-2012), вважається одним із співавторів словацького економічного прориву, суттєвих реформ у країні, дякуючи яким Словаччина приєдналася до Єврозони у 2009 році; у 2004 році був визнаний Euromoney кращим міністром фінансів року і кращим реформатором Word Bank's Doing Business report. З квітня 2016 року є головним економічним радником Прем'єр-міністра України.

Перед тим як зустрітися зі студентами пан І. Міклош спілкувався з президентом КиМУ професором Хачатуряном Х.В., проректором з навчально-виховної роботи професором Данченко Т.В., проректором з іноземних мов професором Тіменко І.В., оглянув університетський музей «КиМУ –шлях до успіху».

Під час лекції викладачі та студенти дізналися про особливості економічного зростання Словаччини в період з 1999 по 2005 роки за рахунок реформ у податковій, соціальній сферах, охорони здоров'я, ринку праці, а також іноземних інвестицій.

Проживаючи в Україні з 2014 року, як член Міжнародної консультативної ради Національної ради реформ України, як головний радник міністра фінансів України і міністра економічного розвитку і торгівлі України, пан І. Міклош продемонстрував прекрасне володіння інформацією щодо основних проблем української економіки і зазначив, що у нас фактично були відсутні серйозні політичні і економічні реформи і через відсутність нової еліти (як це було, наприклад, в Словаччині і інших європейських країнах, нині членів ЄС), була створена олігархічна система на базі старих кадрів.

Під час свого виступу спікер наголосив на важливості складових для успішного проведення реформ - як лідерство, відносини реформаторів і політиків, комунікація, а також на необхідності макроекономічної стабілізації країни, обґрунтував важливість реструктуризації деяких державних підприємств, зменшення частки монополій у сфері енергетики, навів аргументи на підтримку зняття мораторію на продаж землі. Усе це, на його думку, спрятиме притоку іноземних інвестицій в Україну, що є головним чинником стабільного економічного розвитку.

Присутні на лекції викладачі та студенти із захопленням слухали виступ пана І. Міклоша, мали можливість поставити питання і поспілкуватися у форматі дискусії та отримати відповіді на питання: його бачення послідовності реформ в Україні, їх пріоритетності; які реформи сприяли Словаччині стати європейським лідером в галузі автомобільного виробництва; чи є серед сьогоднішніх політиків та державних діячів України особистості, яких можна назвати реформаторами і ін.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток».