Зустріч Посла Малайзії зі студентами КиМУ

11.12.2019

Візити представників дипломатичних представництв та міжнародних організацій до Київського міжнародного університету в межах програми «Україна і Світ» на протязі вже багатьох років, майстер-класи, дипломатичні дискусії, екскурсії до посольств іноземних країн, акредитованих в Києві, стали складовою освітнього процесу у підготовці фахівців з міжнародних відносин, міжнародного права, міжнародних економічних відносин, іноземної філології та політології.

11 грудня 2019 року студенти мали змогу спілкуватись з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Малайзія паном Дато Раджа Реза Раджа Заіб Ша, який виступив з лекцією «Зовнішньо-політична діяльність Малайзії». Робоча мова зустрічі – англійська.

Президент Київського міжнародного університету професор Хачатурян Х.В. спілкувався з гостем щодо співпраці з вишами Малайзії по реалізації спільних освітніх програм, розвитку академічної мобільності, програм подвійних дипломів. Представляючи студентам та викладачам Високоповажного гостя, модератор зустрічі, проректор з іноземних мов професор Тіменко І.В., надала інформацію щодо його багатого професійного досвіду на ниві дипломатії у якості учасника 300 міжнародних конференцій у 40 країнах світу, виконання обов'язків Першого Секретаря, Радника посольств Малайзії у Женеві (Швейцарія), Джакарті (Індонезія), Постійного представника Малайзії в ООН.

Лекція викликала велику зацікавленість студентів, пан Дато Раджа Реза Раджа Заіб Ша у своєму виступі проаналізував cтан зовнішньо-політичної діяльності Малайзії з 1956 року до сьогодення, її складові, зокрема: мета та головні інтереси діяльності, здорові дипломатичні та економічні відносини з країнами світу, повага до суверенітету, територіальної незалежності країн, захист інтересів власної країни, повноважень міжнародних організацій OIC, ASEN, UN; синя економіка (експлуатація та збереження морського середовища); нові напрями зовнішньо-політичної діяльності Малайзії, її зацікавленість в поглибленні співпраці з таким партнером, яким є Україна.

Лекція гостя поступово перейшла в дискусію, під час якої студентів цікавили питання: на якій стадії сьогодні знаходиться розслідування авіакатастрофи 2014 року; чи контролюється урядом країни ситуація в штаті Сабах після сепаратистських виступів у 2013 році, чи є з цього питання співпраця з урядом Філіппін; які інструменти боротьби з тероризмом використовуються в країні і ін.

Наприкінці зустрічі студенти подякували пану Послу за цікаву і інформативну лекцію, вручили сувеніри, зробили спільні фото та провели екскурсію до судової аудиторії, обладнаної на зразок залів судових засідань Європи та Америки.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти газети «Постскриптум +» та телепрограми КиМУ «Студентський квиток».