Візит Посла Ісламської Республіки Іран до КиМУ

02.10.2019

Серед багатьох напрямів діяльності Київського міжнародного університету одним із найважливіших є програма розвитку міжнародних зв'язків. В межах цієї програми 02 жовтня 2019 року відбувся візит до університету Надзвичайного та Повноважного Посла Ісламської Республіки Іран пана Манучехра Мораді та його виступ з лекцією "Відносини Ірану та України, стан та перспективи розвитку» перед студентами та викладачами Інституту міжнародних відносин, Інституту лінгвістики і психології. У зустрічі також взяв участь пан Хаді Заргарі - третій секретар Посольства, відповідальний за співпрацю в напрямах публічної дипломатії, культури та науки. Робоча мова зустрічі - англійська.

Вітаючи гостей, президент університету професор Х.В. Хачатурян, проректор з іноземних мов професор І.В. Тіменко надали інформацію щодо 25 спеціальностей, за якими здійснюється підготовка бакалаврів і магістрів, діючих міжнародних освітніх проектів КиМУ та спеціальностей, на яких навчаються також громадяни Ірану. Обговорювались також питання організації оглядових екскурсій студентів, майбутніх дипломатів до посольства Ірану в Україні з метою ознайомлення їх із специфікою роботи посольства країни за кордоном.

Пан Посол у своєму виступі охарактеризував стан дипломатичних відносин Ірану та України з 1992 р. до сьогодення як активний діалог, свідченням чому є обмін офіційними візитами різного рівня. Двостороннє торговельно-економічне співробітництво найбільш активно здійснюється в таких секторах як сільське господарство, машинобудування, металургія, а також в гуманітарній сфері, зокрема в галузі освіти, спорту, музичного мистецтва.

Студенти мали можливість поставити гостю питання, зокрема: чи існують територіальні суперечки між Іраном та країнами-сусідами і які механізми використовує уряд для вирішення цих проблем; на чому базуються і чим мотивовані суперечності цілей зовнішньої політики Ірану та західних країн, зокрема США; як Іран збирається реагувати на санкції з боку США, адже на думку аналітиків усього світу - ці санкції є дуже жорсткими та ін.

Наприкінці зустрічі студенти подякували пану Послу за цікаву, інформативну лекцію, вручили сувеніри та зробили спільні фото.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток» та знімальна група ТРК «5-канал».