Участь студентів КиМУ у роботі Ялтинської Європейської Стратегії YES

15.09.2019

13 вересня 2019 року студенти Київського міжнародного університету спеціальності «міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» (3-4 курси) стали учасниками 16-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), яка проходила в Києві.

Студенти відвідали публічну лекцію відомого американського телеведучого (телеканал CNN) Фаріда Закарія «Занепад Заходу, підйом Китаю та новий світовий порядок», яка проходила в рамках Форуму. Організатор – к.політ.н., доцент Крупеня І.М. (завідувач кафедри міжнародних відносин та туризму). Модератором лекції виступив Карл Більдт (міністр закордонних справ Швеції 2006-2014 років, прем’єр-міністр Швеції 1991-1994 років).

На лекції студенти почули багато корисної інформації, яка пояснює вектори зовнішньої політики головних акторів міжнародних відносин. Китай може стати першою незахідною наддержавою і тому постає питання: «Чи спробує Китай змінити сучасну систему міжнародних відносин, або буде створювати нову?». Окрім цього окрему увагу Фарід Закарія приділив Африці, спрогнозувавши підйом африканських країн і концентрацію 40% працюючого населення на африканському континенті.

Після лекції студенти мали можливість поставити питання спікеру лекції Фаріду Закарія та особисто поспілкуватися з Карлом Більдтом. Більшість запитань стосувалися України, через призму відношень між Росією, Китаєм, Сполученими Штатами і ЄС.

Студенти відзначили користь відвідування подібних заходів, підкресливши велике значення такої неформальної освіти для майбутніх дипломатів.