Правопросвітницька лекція «Захист прав, свобод та законних інтересів молоді, що тимчасово перебуває за кордоном!»

28.05.2019

В розрізі співпраці Київського міжнародного університету з Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві та в межах право просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» для студентів правничих спеціальностей (1,2,3 курс спеціальність «Право», 2-3 курс спеціальність «Міжнародне право») 28 травня 2019 року відбулась відкрита лекція з метою інформування студентів про порядок оформлення документів для виїзду за кордон; способи та методи захисту прав під час тимчасового перебування за кордоном (відпустка, відрядження, літній заробіток, тощо); організації, установи та уповноважених осіб, що здійснюють захист прав українців, які перебувають за кордоном.

Спікерами заходу були:

• Лобач Валерій Васильович – заступник директора Департаменту – начальник Управління консульської діяльності Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України;
  • Кущ Євгенія Сергіївна – заступник начальника Управління – начальник відділу по роботі з Єдиним державним демографічним реєстром Управління паспортизації, реєстрації та еміграції Центрального міжрегіонального управління Державної міграційної служби у місті Києві та Київській області;
  • Плиско Олександра Романівна – провідний спеціаліст відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у місті Києві.

Лекція пройшла в дискусійній творчій атмосфері. Студенти ставили запитання щодо правильності оформлення та повноти пакету документів для виїзду за кордон як гарантії безпечного перебування за межами держави; цікавились про права та свободи під час перебування за кордоном, а також як діяти в разі порушення прав та/або свобод, та/або законних інтересів під час перебування за кордоном.

Сподіваємось і віримо, що питання, про які йшлося на лекції, не залишили слухачів і слухачок байдужими і маємо надію, що попереду нас чекають ще багато яскравих зустрічей і всі – на сто відсотків будуть такими ж цікавими та пізнавальними!