Майстер-клас Генерального секретаря Європейського Інституту Омбудсмена у КиМУ

05.12.2019

5 грудня 2019 року студенти 2-3 курсів спеціальності «міжнародне право» Київського міжнародного університету взяли участь у майстер-класі на тему "European Ombudsman-Institution and international Human Rights organizations" / "Європейська інституція омбудсмена та міжнародні організації з прав людини", одного із найвідоміших професіоналів Європи пана Джозефа Зігеле, Генерального секретаря Європейського Інституту Омбудсмена (Австрія). Робочою мовою зустрічі була англійська. Модератор зустрічі – професор Тіменко І.В.

Додаткова інформація:

• Омбудсмен — посадова особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян в діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб. Вперше посаду «парламентського омбудсмена» заснував риксдаг Швеції 1809 року, відповідно до ухваленої того року конституції. З 1919 p. подібні посади почали запроваджуватись й в інших країнах. Учасники конференції ООН 1959 p. запропонували поширити цей інститут на всі держави світу. В Україні посада омбудсмена існує з 1998 року і називається «Уповноважений Верховної Ради України з прав людини».

Пан Д. Зігеле надав корисну, цікаву інформацію щодо історії, основних напрямів та принципів роботи європейської інституції омбудсмена, європейської мережі національних інституцій прав людини, специфіки їх діяльності у світлі політичних світових подій, охарактеризував детальніше права людини в країнах Європейського Союзу, зокрема Австрії, а також країнах Африки, Америки. Зацікавленість студентів викликала інформація щодо способів захисту прав людини, зокрема: самозахист, публічні виступи, звернення до ЗМІ, громадських організацій, правозахисних організацій та органів державної влади, політичні права і свободи. Гість з задоволенням відповів на запитання студентів щодо прав жінок, особливо мусульманських країн, форм дискримінації, порушення прав дітей, дитячого насильства, проституції, а також виконуючи функції медіатора конфліктних ситуацій, яку позицію має займати омбудсмен: посередника чи прокурора.

Співпраця КиМУ з Європейським Інститутом Омбудсмена буде продовжуватись і надалі. Про це йшлося на зустрічі пана Д. Зігеле з президентом Університету професором Хачатуряном Х.В., віце-президентом професором Шумигорою Л.І. перед початком лекції.

Загалом, майстер-клас був надзвичайно пізнавальним, студенти з задоволенням спілкувались, подякували за корисну інформацію, зробили спільні фото.

Хід зустрічі висвітлювали журналісти телепрограми «Студентський квиток».