Співпраця КиМУ – МАН – Школа: пошук нових шляхів її вдосконалення

30.10.2018

30 жовтня 2018 року в СШ № 251 ім. Хо Ши Міна м. Києва відбувся педагогічний форум «Територія МАН – простір креативності» учасниками якого стали вчителі навчальних закладів Деснянського району міста Києва (Федина Т.М. - директор РНМЦ управління освіти) керівники секційних студій МАН на чолі з Васинюком В.О. – заступником директора Київської МАН та представники Київського міжнародного університету: професор Рудаківська С.В. (к.філос.н. проректор з доуніверситетської освіти) та доцент Чучковська О.М. (керівник Центру міжнародних та громадських зв'язків ).

Мета Форуму – обговорення актуальних проблем і шляхів організації підготовки та написання науково-дослідницьких робіт учнями, обмін думками щодо вдосконалення системи пошуку та підтримки обдарованої учнівської молоді. Зокрема у виступах учасників знайшли відображення наступні теми:

  • Створення умов для набуття учнями ключових компетентностей – головне завдання МАН (Васинюк В.О.);
  • Індивідуалізація навчання обдарованих учнів як засіб їх всебічного розвитку (Єфімова Т.Л. – вчитель гімназії №283);
  • Педагогіка, спрямоване в майбутнє (Карчина Л.Я. зав.відділом МАН).

Багаторічний досвід реалізації програми «Школа-КиМУ: партнери в освіті, практика з розвитку креативності і творчості учнів у системі довузівської підготовки Київського міжнародного університету, якими поділилася Рудаківська С.В., викликали зацікавленість присутніх. Представники навчальних закладів отримали інформацію щодо запропонованих університетом допомоги в реалізації принципів особистісно орієнтованого навчання старшокласників, зокрема, курси лекції науковців університету з права, міжнародних відносин, міжнародного права, стоматології, фармації, туризму і ін., які сприятимуть створенню найоптимальніших умов для професійного самовизначення старшокласників та їх подальшої самореалізації.

Додатково програма передбачала також роботу інтерактивного майданчика Форуму – секційні «МАН-студії» з математики, фізики та астрономії, технічних та комп’ютерних наук; історії, філософії та суспільствознавства; науки про Землю і економіки; іноземної філології та зарубіжної літератури; української філології і мистецтвознавства; хімії та біології, екології та аграрних наук.

Родзинкою Форуму стали виступи учнів, членів МАН, переможців міського етапу конкурсу-захисту: Дар’я Басюк, 10-й клас гімназії №283; Міна Діана Лазарчук і Артем Олендра – 10-й клас СШ № 251 імені Хо Ші Міна.

Сподіваємось, що форум об’єднав педагогів Деснянського району, Київської МАН та Київського міжнародного університету у пошуку креативних ідей, творчих підходів та нових технологій щодо виявлення та підтримки талановитих юних науковців.