Партнерство КиМУ та Міністерства юстиції України

19.04.2018

З метою підвищення правової свідомості студентів, майбутніх абітурієнтів та пересічних мешканців щодо механізмів захисту їх прав у повсякденному житті 19 квітня 2018 року відбулась зустріч з представниками Міністерства юстиції, учнями правничої школи, що при Мінюсті, та студентами навчально-наукового Юридичного інституту КиМУ в розрізі загальнонаціонального право-просвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!», який впроваджується відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-р «Про реалізацію право-просвітницького проекту «Я маю право!» у 2017-2019 роках» та наказу Міністерства юстиції України від 16 серпня 2017 року №2611/5 «Про реалізацію проекту «Я маю право!». Девіз проекту: ЗНАЮ! ДІЮ! ЗАХИЩАЮ!

В межах проекту та з метою підвищення юридичної грамотності учнів шкіл, директор Юридичного інституту, к.ю.н., доцент Панфілова Ю.М. та зав. кафедри теоретичних та приватно-правових дисциплін, к.ю.н., доцент Сапарова А.О. провели з учнями правничої школи майстер-клас «На терезах Феміди» Представники Міністерства юстиції України пояснили студентам інституту, що робити у випадку, коли у студента вимагають хабар за навчання чи іспит. Зазначивши, що студентам потрібно звернутися до органу студентського самоврядування або профспілки вищого навчального закладу і повідомити керівництво ВНЗ та правоохоронні органи, де роз’яснять подальші дії. Також необхідно підготувати докази (аудіо-, відеозапис, свідчення друзів) і написати заяву у поліцію за місцезнаходженням ВНЗ.

Також в розрізі проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Попков Максим (студент 3 курсу) провів зустріч із учнями 9-11 класів школи № 218, метою якої було надати інформацію про загальні положення адміністративної і кримінальної відповідальності неповнолітніх та познайомити учнів з Київським міжнародним університетом.