Національний музей історії України в Другій світовій війні (візит студентів КиМУ)

15.05.2018

15 травня 2018 року студенти спеціальностей «Право», «Міжнародне право» разом з директором Навчально-наукового юридичного інституту Київського міжнародного університету к.ю.н., доцентом Панфіловою Ю.М. та завідувачем кафедри теоретичних та приватно-правових дисциплін, к.ю.н., доцентом Сапаровою А.О. та викладачем, к.ю.н., доцентом Ткаченко О.В. відвідали Національний музей історії України у Другій світовій війні.

Майбутні правники з глибокою повагою та шаною до пам’яті героїв і жертв війни ознайомилися з меморіальним комплексом, до якого входять 16 залів, серед яких: музей з монументом «Батьківщина-мати», головна площа з Алеєю міст-героїв і скульптурними композиціями «Форсування Дніпра» та «Передача зброї», галерея героїв фронту і тилу з бронзовими горельєфними композиціями, чаша «Вогонь Слави», виставка бойової техніки та озброєння.

Студенти мали змогу ознайомитися з міжнародним становищем тридцятих років, причинами, що призвели до такої планетарної трагедії, якою стала для людства Друга світова війна.

Експозиції не залишили байдужими студентів, вразила розповідь екскурсовода про злочинні плани і дії нацистів проти людства, героїзм захисників Батьківщини, всенародний характер боротьби з агресорами. Значну увагу під час екскурсії було приділено визвольним операціям на території Європи, створенню й діяльності антигітлерівської коаліції, спільним діям союзників, руху Опору, стратегічному місцю України як одному з центральних плацдармів війни. Український вимір Другої світової війни акцентовано не випадково, адже Україна внаслідок свого геополітичного й геостратегічного становища стала одним з основних плацдармів радянсько-німецького фронту. Свого часу Уїнстон Черчілль писав: «…З-поміж усіх народів, які опинилися під владою Німеччини, чи не найбільше постраждав український. Але, разом з тим, він ціною мільйонів своїх представників зробив величезний внесок у перемогу над нею…»

Високо оцінений подвиг воїнів-українців: понад 2 тис. із них удостоєні найвищої радянської нагороди – звання Героя Радянського Союзу, сотні тисяч відзначені орденами й медалями.

Мовою документів і музейних предметів, фільмів і діаграм були відтворені пам'ятні події запеклої боротьби проти німецько-фашистських загарбників.

Відвідання Національного музею історії України у Другій світовій війні, який є яскравим осередком української духовної культури і національної пам’яті, сприятиме патріотичному вихованню студентської молоді, поглибленню знань з історії держави і права України.