Дипломати посольства Японії в Україні в КиМУ

05.10.2018

Програма розвитку міжнародних громадських зв'язків Київського міжнародного університету, яка передбачає зустрічі, лекції представників дипломатичного корпусу країн, міжнародних організацій, акредитованих в Україні, зі студентами та викладачами, продовжує працювати в 2018-2019 н.р.

Саме в межах цієї програми і відбулася 5 жовтня 2018 р. зустріч з Другим секретарем посольства Японії в Україні паном Хошіно Юічі, темою якої було: «Японія та Україна: стан та перспективи двосторонніх відносин». Робоча мова - японська з перекладом на українську (перекладач посольства – пан Ярошик Кирило). Модератор зустрічі – проректор з іноземних мов, професор І.В. Тіменко.

Учасниками зустрічі були студенти спеціальностей міжнародні відносини, міжнародне право, міжнародні економічні відносини, філологія (переклад) та журналістика. Перед початком зустрічі зі студентами гості спілкувалися з президентом університету, професором Х.В. Хачатуряном, який ознайомив гостей з новими формами міжнародної діяльності, які активно діють у КиМУ, недавнім візитом до університету почесного професора КиМУ, пана Курокава Юдзі, у минулому Надзвичайного та Повноважного Посла Японїї в Україні (1996-1999 рр.).

У своєму виступі пан Юічі Хошіно зупинився на історії 25-річних двосторонніх відносин України та Японії, зазначивши, що наші країни переживають нині етап найактивнішого діалогу за всю історію відносин, підтримки Японією суверенітету і територіальної цілісності України, підтримки реформ, що проходять в Україні, зокрема, їх фінансування нині становить 1,086 млрд дол. США, і найбільше фінансуються проекти у сміттєпереробній галузі. Виняткового значення під час спілкування з молоддю гість надав культурному розвитку східної держави в ХХІ столітті. Аналізуючи сучасні тенденції, розповів про візит Президента України Порошенка 2016 року, реалізацію заходів, проведених у межах проголошеного 2017 рік Роком Японії в Україні, порівнював Японію з Україною, супроводжуючи свою розповідь інфографікою (населення, ціни, територія, економічний розвиток). Дуже цікавим фактом виявилося те, що на території Японії проживає близько 2000 українців, а в Україні – близько 200 японців.

З великою зацікавленістю студенти ознайомились із програмами МОН Японії про стажування, наукові дослідження для іноземних студентів на найближчі роки. Інформація гостей викликала великий інтерес і зацікавленість, багато питань у студентів, деякі з них ставились японською мовою (Ірина Перевознюк, 2-й курс, спеціальність міжнародні відносини), зокрема:

• відомо, що від січня 2018 року було спрощено процедуру отримання візи для українських громадян. А чи існують зараз умови для початку перемовин про безвізовий режим для українців? Які проекти зараз реалізовуються або заплановані в межах україно-японського співробітництва? Серед українців дуже популярними є деякі національні японські страви, зокрема суші. А чи відома українська кухня широкому загалу японців? та ін.

Наприкінці зустрічі студенти подякували гостям за цікаву інформацію, подарували сувеніри, зробили спільні фотографії і ще довго не відпускали, ставлячи їм численні запитання.