Слово – наша зброя. Поезія Перемоги

29.03.2023

29 березня 2023 року відбувся третій день фестивалю кіно–театральної творчості «Мистецтво в серці кожного — мистецтво в кожному серці». Розпочався він лекцією «Твоя мова – твоя зброя» професійного актора театру імені Івана Франка Віталія Ажнова. Метою зустрічі було детальне пояснення акторам–початківцям важливості правильно поставленої дикції та залежність від неї подальшого сприйняття фахівця в професійній сфері. Віталій запропонував практично застосувати артикуляційну гімнастику,  запрошуючи до виконання вправ студентів спеціальності «Сценічне мистецтво» на  сцену навчального театру «Чайка».

Після завершення лекції увагу глядачів перейняв захоплюючий поетичний конкурс «Перемога з нами», учасниками якого стали студенти творчих спеціальностей Університету та Фахового коледжу КиМУ. Скориставшись нагодою, вони продемонстрували власні таланти у написанні та декламуванні віршів на тему втрачених життів, буття українців у контексті боротьби з російською агресією. Кульмінацією заходу стало виконання майбутніми акторами пісні «Квітка – душа», що символізувала подолання нашим народом зла й ворожої сили та процвітання України в найближчому майбутньому.

Продовженням попередніх заходів стала зустріч із відомим професійним актором, кінорежисером, продюсером і військовослужбовцем Ахтемом Сеітаблаєвим. У межах майстер–класу гість продемонстрував трейлери власних стрічок «Хатарма», «Кіборги», «Захар Беркут» та «Мирний-21», обговорив також власне бачення функціонування кіноіндустрії під час війни. Ахтем планує й надалі продовжувати кар'єру режисера, адже має безліч ідей щодо завершення наявних і початку нових проектів. З його слів, зйомка фільмів і серіалів — дуже кропітка робота на відміну від акторської гри, яка потребує багато часу, досить виснажує, але саме бути режисером для Сеітаблаєва – головне професійне покликання.

Завершив фестивальний день лекторій «Перші кроки актора після закінчення закладу вищої освіти» українського актора Євгена Ламаха, який відвідали не лише здобувачі освіти творчих спеціальностей, а й фахівці–початківці відповідних професій та всі охочі. Змістовно йшлося про важливість продовження наполегливої роботи над вдосконаленням власних навичок акторської гри, ретельну підготовку перед початком виступу на сцені. Крім цього, увагу було зосереджено на важливості дотримання умов контракту та наявності власного агента у майбутньому професійному становленні.

Зичимо гостям та учасникам насиченої фестивальної програми натхнення, самореалізації, енергії до здобуття найвищого рівня професійної майстерності під мирним небом Української держави!