Відкриття фестивалю "Мистецтво в серці кожного - мистецтво в кожному серці"

27.03.2023

27 березня 2023 року в Міжнародний день театру відбулося відкриття студентського фестивалю кіно-театральної творчості «Мистецтво в серці кожного – мистецтво в кожному серці». Символічно урочистості було розпочато виступом студентів Фахового коледжу КиМУ спеціальності «Сценічне мистецтво» в супроводі декламування Богданом Ступкою поезії «Крила» Ліни Костенко, адже зовсім нещодавно жива легенда української літератури відзначила День народження. Саме її слова надихають юних митців на починання та звершення! 

З вітальним словом до гостей та учасників фестивалю звернулася віцепрезидент Київського міжнародного університету Людмила Іванівна Шумигора, побажавши пристунім невичерпного натхнення, творчих злетів, успіхів та оптимізму. Впродовж  заходу сцена актової зали об’єднала палаючі творчі серця студентів і їхніх наставників, демонструючи жагу до реалізації творчого потенціалу майбутніх акторів.

У межах фестивалю оголошено також конкурс «Кіно за 5 днів», участь в якому мають змогу взяти всі охочі, які відчувають у собі хист до акторського або аудіовізуального мистецтва. Учасниками були студентами різних закладів освіти, що розширює діапазон фестивалю. Організатори впевнені, що це допоможе їм обмінятися досвідом та навичками впродовж виробництва кінопродукту, який вже 01 квітня глядачі побачать під час оголошення результатів конкурсу на закритті фестивального тижня.

Гостею наступної події – діалогу з зіркою – стала акторка українського кіно, театру та телебачення Дар’я Петрожицька, яка відповіла на актуальні питання про особливості здобуття професії, навчання саме сценічному мистецтву. Закцентовано увагу було й на тому, що навіть митцю кіно та театру важко зробити особистість «іншою», тому найчастіше продюсери обирають команду або трупу відповідно до певного типажу, що ускладнює шлях професійного становлення молодого фахівця.

Режисер, продюсер українського телебачення Максим Литвинов прийняв естафету гостьових лекцій цього дня та використовуючи власний досвід і професійні навички, розповів здобувачам освіти про початок кар’єри на прикладі власних життєвих історій, супроводжуючи відповідями на запитання, які активно ставили присутні. Головний режисер телепроектів «Х–фактор», «Танцюють всі», «Україна має талант» наголосив, що в основі будь–якої дії є мотивація до розвитку в обраній справі.

Наприкінці першого дня фестивалю відбувся інтерактивний вербатім «Короткі сповіді про втрачений рай» першокурсниць спеціальності «Сценічне мистецтво», який об’єднав реальні історії про війну, що не вщухають і ще довго відгукуватимуться в серцях та душах кожного небайдужого.

Бажаємо всім нам якнайшвидшої Перемоги та миру! Нехай жахливі події залишаться лише в спогадах, а ми матимемо змогу все частіше зустрічатися в форматі офлайн без сирен і тривог! Вдалого продовження фестивального тижня!