Науково-методичний семінар і круглий стіл «Роль рідної мови у формуванні людини-громадянина, згуртуванні нації й побудові держави»

21.02.2023

21 лютого у Міжнародний день рідної мови викладачі СФЗМ провели науково-методичний семінар і круглий стіл «Роль рідної мови у формуванні людини-громадянина, згуртуванні нації й побудові держави».

Заходи пройшли у кращих традиціях кафедри, започатковані проф. І.П. Ющуком, зокрема в контексті воєнного стану країни та висвітленні політичного й психологічного аспектів мовного питання йшлося про вплив мови на формування самоідентичності людини та збереження національної державності (тези статті «Мова – стратегічна зброя» І.П. Ющука), державотворчу роль мови у правовому контексті (доповідь-презентація у співавторстві студенток 2 курсу Фахового коледжу спеціальності «Право» Красновської М. та Зіміної А.), про нову генерацію українців: національнотворча роль мови у формуванні сучасної людини-громадянина (доповідь Урубкової В.М.), було здійснено аналітичний огляд особливостей функціонування української мови у світі (доповідь Опанасюк А.О.). У контексті порушеної загальної теми досліджено вживання українських лексем і фразем у світовому мовному просторі (доповідь авторського колективу студенток 2 курсу Фахового коледжу спеціальності «Філологія» Підлісної  Д. та  Матусяк Ю.), виникнення українських неологізмів у реаліях російсько-української війни (доповідь-презентація студенток 2 курсу Фахового коледжу спеціальності «Філологія» Коваль А. та Сироти Т.), а також, продовжуючи меценатську роботу, започатковану І.П. Ющуком, спрямовану на спонукання та підтримку студентських науково-дослідних розвідок, викладачі СФЗМ одностайно поділили думку, що на конкурсній основі доповіді студенток і Фахового коледжу, й Університету КиМУ (Дячкової С., Конашевської М., Дорош І. та Бєлан Т.) можуть бути рекомендовані до друку в науковому збірнику.

Захід був цікавим, емоційно насиченим і патріотично спрямованим.