Круглий стіл «Я знаю грамоту свободи – її підписують мечі!». Дебати «Взаєморозуміння по-російськи від «русского мира»

23.02.2023

23 лютого у Всесвітній день взаєморозуміння та миру викладачі СФЗМ запросили до круглого столу «Я знаю грамоту свободи – її підписують мечі!: Вe Ukrainian…» різногалузевих фахівців КиМУ, зокрема з міжнародних відносин і міжнародного права  (проректора з навчально-виховної роботи, проф. Данченко Т.В., проф. Панфілову Ю.М., доц. Рудник Л.І.), з інформаційних технологій (доц. Сініченка С.В.), зі всесвітньої та вітчизняної історії, основ журналістики (доц. Самойлова О.Ф.), студентів 2 курсу спеціальності «Право» Фахового коледжу та студентів 2-3 курсів спеціальності «Міжнародне право» Університету КиМУ.  

У контексті заходу учасники переглянули короткометражний документальний ролик «365 днів російсько-української війни», промовисті кадри якого вже закарбували в українській і світовій історії відважність і звитяжність захисників нашої Батьківщини, схарактеризували й проаналізували мирні переговори у світовому контексті, жваво дискутували під час дебатів «Взаєморозуміння по-російськи від «русского мира» і, підбиваючи підсумки зустрічі, одностайно дійшли висновку, що у воєнних реаліях слово «мир» втратило свою абстрактність, ставши конкретним виявом прагнень, цілей та мрій усіх українців, а свобода виборюється тільки на полі бою, а не «вимолюється» за столом переговорів.

Захід пройшов в атмосфері конструктивної аналітичної дискусії, підсумки якої свідчать про сформованість у наших студентів почуття усвідомленої  національної гідності та патріотизму.