Зустріч із Альоною Романюк

12.05.2022

Незважаючи ні на що, майстер-класи в КиМУ продовжуються. Сьогодні, 12 травня, до студентів Інституту журналістики, кіно і телебачення та Фахового коледжу КиМУ завітала професійна фактчекерка, журналістка, авторка і редакторка проєктів «По той бік новин», «Нота єнота»  Альона Романюк (організатор зустрічі – завідувач кафедри соціальних комунікацій Валентина Козак).

У форматі відеоконференції Альона Романюк розповіла про те, чим займається, та показала на конкретних прикладах, як перевіряти фейки. Демонструючи приклади пропагандистських фейкових новин, смс, відео і фото, журналістка розповіла про основні маркери, за якими можна визначити такі повідомлення, аби вщент руйнувати спроби дезінформування. Майстер- клас не був одностороннім і студенти активно долучались до обговорення,  знаходили деталі, за якими розвінчують фейки, аналізували їх та обговорювали способи перевірки такої інформації. У невимушеній атмосфері вдалося навіть посміятися з безглуздості деяких фейкових новин та згадати подібні фейки. Альона Романюк також пояснила про методику створення фейків, задля легшого їх виявлення. На завершення зустрічі журналістка розповіла, як сприяти медіаграмотності людей старшого покоління. Усе виявилось просто: «Не переконуйте їх, а запитуйте. Постійно запитуйте. І відповідь стане очевидною». Окрім цінних теоретичних та практичних знань, окрім гарного настрою, Альона Романюк запропонувала студентам чудову можливість співпрацювати з її проєктом «НотаЄнота», в якому вона з командою не лише перевіряє новини, а й проводить антифейкові інтелектуальні ігри. Попрактикуватись та глибше пізнати специфіку професії - чудова можливість, яку студенти точно не прогавлять. Тож ми дякуємо Альоні Романюк за цінний досвід та з нетерпінням чекаємо наступних зустрічей.

Альона Романюк -  журналістка, медіаекспертка, тренерка, авторка експерименту із фейковим релізом про кульові блискавки. Понад 10 років працює у сфері журналістики, PR та адвокації, з них 2 роки – в антикризових комунікаціях. Понад 5 років займається темою фейків та маніпуляцій. Запустила власний проєкт - антифейкові інтелектуальні ігри "НотаЄнота", в якому в ігровій формі навчає розвіювати міфи та фейки. Створила волонтерську ініціативу, в якій 30 незалежних фактчекерів, аналітиків та активістів детально розібрали статтю володимира путіна «Про історичну єдність росіян та українців» і перевірили її на наявність фейків та маніпуляцій. Альона Романюк у відео вчить відрізняти фейки від правди за допомогою класичних схем і радить взагалі довіряти тільки перевіреним джерелам інформації!

28 05/2022
Зустріч