Вистави театру «Ромео і Джульєтта» в КиМУ

05.10.2022

Театр…Він має здатність зцілювати! Він спроможний відновити почуття емоційності, бажання жити та рухатись вперед, жагу до натхненної творчості навіть під час війни! Перед керівниками та учасниками театральних майстерень цього сезону, як ніколи постали питання: про що розповідати глядачеві та що Він хоче бачити? Відповіді на них 05 жовтня  2022 року знаходив театр «Ромео і Джульєтта» в Київському міжнародному університеті в межах Французько-українського благодійного проєкту «Art for new life».

Три неймовірні вистави малих форм мали можливість переглянути всі, хто виявив бажання поринути у казку, наповнитися натхненням, дати волю сльозам та врешті посміхнутися, пройнятися магічним світлом театрального мистецтва! Важливо, що учасниками вистав стали переважно ірпінські та бучанські діти, більшість із яких не мали акторського досвіду, проте грати й не прийшлося, бо учасники дійств особисто пережили жахливі бойові дії, емоції та події яких, лейтмотивом пронизували кожну з картин. Серед них такі вистави:

- «Грішні» (режисер: Вікторія Чорна, художній керівник: Оксана Гроза) – про тих, хто щодня спостерігає за кожним із нас і шепоче до нашої свідомості, але чи піддаватися їхнім порадам та волі – вибір за нами.

- «Квітка-Папороть» (режисер: Вікторія Чорна, хореограф: Олександра Шахова, художній керівник: Оксана Гроза) – казка про мрії, дружбу, любов та надії на світле майбутнє, яких як ніколи не хочеться втрачати, які мають лише зміцнюватись під час війни.

- «Країна блакитних синичок» (режисер: Валерій Хімюк, хореограф: Олександра Шахова, художній керівник: Оксана Гроза) розповіла про агресію росії проти України. Цікаві паралелі провів режисер, зобразивши синичок, які готуються до нападу ворон, шукають допомоги феніксів, але отримують відмову та вирішують захищати свою свободу самотужки.

Щиро дякуємо благодійному фонду «Art for new life» та театру «Ромео і Джульєтта», якому вдалося переключити увагу дітей та дорослих багатостраждальної Київської області на мистецтво. Миру, відновлення, бажання до життя та творчості! До нових зустрічей в актовій залі КиМУ!