Студенти-журналісти взяли участь у вебінарах Академії української преси

17.05.2022

17 – 18 травня Академія української преси та Фонд Фрідріха Науманна за Свободу провели вебінари «Особиста безпека та правила роботи журналістів в умовах війни»  та  «Інформаційно-психологічні операції під час війни: сутність, розпізнавання та захист». Цього разу до участі в онлайн-заходах від АУП разом із завідувачкою кафедри соціальних комунікацій Валентиною Козак долучилися і студенти-журналісти КиМУ – третьокурсниці ННІ журналістики, кіно і телебачення Карина Горай і Дарина Валерко.

Тренерами вебінару «Особиста безпека та правила роботи журналістів в умовах війни» були: Валерій Іванов – президент Академії української преси, д-р філологічних наук, професор; Пйотр Андрусечко – польський журналіст видання“Gazeta Wyborcza”; Андрій Коваленко – виконавчий директор Академії української преси.

Військова журналістика нині актуальна як ніколи. Світлини та репортажі із зони бойових дій з’являються в телемарафоні «Єдині новини» задля того, аби увесь світ побачив реальність війни росії проти України. Для того, щоб висвітлити правду, журналісти ризикують власним життям. Ризики  виникають не лише тоді, коли береш інтерв’ю у військових чи потерпілих. Журналіст і сам може потрапити під обстріл чи в полон. Валерій Іванов влучно зауважив: «Навіть найкращий у житті матеріал не вартий вашого життя. Потрібно 10 разів подумати, 10 разів оцінити всі ризики, перш ніж щось робити». Коли журналіст на війні – він постійно в небезпеці.

Учасники вебінару обговорили, хто може займатися військовою журналістикою, що потрібно знати про неї. Передусім, як зазначили спікери,  військовий кореспондент має бути терплячим, стійким, фізично здоровим, обізнаним у правилах інформаційної безпеки (знати все про висвітлення новин з військовими та постраждалими), а також бути особливо пильним, аби вціліти самому.

Під час вебінару виникло цікаве запитання: чи може журналіст взяти до рук зброю під час воєнного стану? Ні, не може. Якщо ж журналіст вступає до лав ЗСУ або ТрО, то він автоматично припиняє бути журналістом і стає військовим.

Андрій Коваленко, Пйотр Андрусечко і Валерій Іванов дали кілька порад для тих, хто планує займатися військовою журналістською справою й працювати у зонах бойових дій: