Семінар «Хірургічна стоматологія чи краніофаціальна мандибулярна стоматологія: недоліки і переваги»

22.12.2022

22 грудня 2022 року для студентів Університету та Фахового коледжу  КиМУ спеціальності «Стоматологія» відбувся семінар на тему «Хірургічна стоматологія  чи  краніофаціальна мандибулярна  стоматологія. Недоліки і переваги».

Модератор: завідувач кафедри хірургічної, ортопедичної стоматології та ортодонтії, заступник декана стоматологічного факультету, канд. мед. наук, доцент Ілля Михайлович Шупяцький.

На семінарі були обговорені важливі проблеми, адже, незважаючи  на  застосування  антибіотиків,  кількість  гнійних захворювань  та  їх  ускладнень  постійно  збільшується.    Для хірургічної стоматології та  щелепно–лицьової хірургії компанія  KARL  STORZ розробила мініатюрні ендоскопи та    інструменти,   які дають змогу діагностувати   специфічні   патології. Саме з такими допоміжними засобами мали змогу ознайомитися впродовж семінару його учасники.

Ендоскопічне   лікування   стенозів слинних  проток  та  слиннокам’яної  хвороби  за  допомогою екстракторів каміння,  мікроборів та інших  інструментів є малоінвазивною альтернативою відкритої хірургії слинних залоз. Причинами  зростання кількості  хворих  із запальними захворюваннями щелепно–лицевої ділянки є такі:  пізнє  звертання  за  медичною  допомогою,  що  пов’язано  з  недостатньо активним проведенням санітарно–просвітницької роботи серед населення; лікарські помилки, допущені в амбулаторний  період лікування та самолікування хворих; пізня діагностика захворювань і розвитку ускладнень.

Упродовж заходу здобувачі освіти підвищували свої знання з етіології,  патогенезу та класифікації запальних  захворювань щелепно–лицевої ділянки, які є невід’ємною складовою хірургічної стоматології.

Бажаємо майбутнім стоматологам професійної майстерності, стрімкого саморозвитку та кар’єрного зростання!