Науково-практичний семінар «Інноваційні технології навчання української мови в умовах воєнних дій в Україні»

30.09.2022

30 вересня 2022 року о 16.00 в аудиторії 408-А в змішаному форматі відбувся науково-практичний семінар «Інноваційні технології навчання української мови в умовах воєнних дій в Україні», в якому взяли участь усі працівники кафедри слов’янської філології та загального мовознавства.

Модератор: Кузьмич О.А. – завідувач кафедри СФЗМ, канд. пед. наук.

У контексті теми семінару обговорювалися такі основні науково-методичні й практичні аспекти порушеної проблеми:

1. Про інструктивно-методичні рекомендації МОН України щодо організації освітнього процесу й викладання навчальних предметів/інтегрованих курсів у 2022/2023 навчальному році, підготовлених спільно з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Інститутом педагогіки НАПН України (доповідач: Кузьмич О.А.).
  2. Актуальність проблеми впровадження в освітній процес інноваційних технологій, що зменшують навантаження й оптимізують процес удосконалення освіти (доповідач: Сальнікова В.О.).
  3. Інноваційні технології навчання української мови на базі відкритого інформаційного простору й основах гуманної педагогіки (доповідач: Шинкаренко Н.К.).
  4. Загальна характеристика змішаної форми навчання української мови студентів (учнів) КиМУ: конструктивне поєднання викладачами методів і форм традиційного навчання з використанням цифрових інструментів (доповідач: Зінченко О.З.).
  5. Презентація: «Унаочнення навчального матеріалу з української мови засобами комп’ютерної візуалізації» (доповідач: Опанасюк А.О.).
  6. Організація позааудиторної роботи (розвитку навичок самостійної роботи під час поглиблення, узагальнення та закріплення знань) студентів з вивчення української мови в умовах воєнних дій в Україні (доповідач: Бакіна Т.С.).

Семінар пройшов продуктивно, творчо, у надзвичайно дружній та невимушеній атмосфері. Учасники активно обговорювали проблемні питання, ділилися досвідом, дискутували.