Інститутська конференція до Міжнародного дня прав людини

09.12.2022

09 грудня 2022 року в онлайн і офлайн форматах було проведено інститутську конференцію, присвячену Міжнародному дню прав людини, яка традиційно проходить у ННІ міжнародних відносин Київського міжнародного університету. Під час конференції також були оголошені результати Конкурсу есе «Як захистити жертв і притягнути до відповідальності порушників прав людини в умовах війни в Україні?».

У заходах взяли участь наші друзі та партнери КиМУ — заклади освіти м.Києва: Навчально-науковий інститут публічного управління та державної служби КНУ імені Тараса Шевченка, ліцей міжнародних відносин №51, Київська гімназія №287, Новоушицький фаховий коледж Подільського державного університету, середня загальноосвітня школа имені В’ячеслава Чорновола №235, середня загальноосвітня школа № 50, і спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №96 ім. О.К. Антонова.

Модератор конференції: директор Навчально-наукового інституту міжнародних відносин КиМУ, к.ю.н. Ю.І. Усманов.

Із вітальним словом і промовою щодо важливості прав людини в наш час звернулися проректор з науково-педагогічної діяльності, професор С.М. Мартиненко, а також проректор з навчально-виховної роботи, к.ю.н., професор Т.В. Данченко, директор Ліцею міжнародних відносин №51 С.М. Шевцова.

Гостями заходу також були Директор юридичного інституту, к.ю.н., професор Ю.М. Панфілова, доцент кафедри міжнародних відносин та туризму, к.п.н. І.М. Крупеня.

Учасниками круглого столу було відзначено, що саме 10 грудня 1948 року в межах Генеральної Асамблеї ООН представниками 48 країн-членів у формі резолюції було ухвалено Загальну декларацію прав людини – історичний і надзвичайно важливий для всього людства документ, де перераховані права, які від народження мають усі люди на Землі. Саме цей документ повністю змінив світовий правопорядок, адже на основі Загальної декларації прав людини були ухвалені і Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, Міжнародний пакт про економічні, соціальні і культурні права, які є обов’язковими для більшості держав сучасного світу, а норми самої Декларації сьогодні визнаються як звичаєві норми міжнародного права.

У межах конференції доповідачі розкрили також низку інших проблем, присвячених захисту прав людини в умовах війни в Україні, особливостям застосування міжнародного гуманітарного права під час збройного конфлікту, розв’язаного рф проти нашої держави, проблемам захисту прав людини як у світі, так і в Україні та іншим актуальним питанням.

Завдячуючи Міжнародному Комітету Червоного Хреста в Україні, який надав навчальні посібники і матеріали з міжнародного гуманітарного права, кращі доповіді на конференції, а також переможці конкурсу есе отримали дипломи і підручники Нільса Мельцера «Міжнародне гуманітарне право. Загальний курс», де викладаються сучасні проблеми, які стосуються міжнародного гуманітарного права (МГП), що неодмінно буде сприяти зміцненню знань про МГП серед наших студентів, учнів, майбутніх науковців і правозахисників. Усі учасники отримали сертифікати учасника і підручник від МКЧХ в Україні «Міжнародне гуманітарне право. Відповідаємо на ваші запитання».

Кращими студентськими доповідями було визнано:

  • «Захист прав національних меншин в Україні» студентки КиМУ, 3 мп, Крістіни Пічкур
  • «Порушення норм міжнародного гуманітарного права з боку російської федерації», студента КиМУ, 3 мп, Олега Потильчака
  • «Загальна декларація з прав людини та її значення», студентка КиМУ, 4 мп, Валерії Налімової

Серед учнів ЗЗСО:

  • «Історія прийняття Загальної декларації прав людини» учениці 11-Б класу Ліцею міжнародних відносин №51 Покотиленко Марії
  • «Права людини в умовах війни (збройного конфлікту) в Україні» учениці 11-А класу Ліцею міжнародних відносин №51 Худабаєвої Ельміри
  • «Проблеми реалізації та захисту прав людини в умовах війни (збройного конфлікту) в Україні» учениці 10-Б класу Ліцею міжнародних відносин №51 Дерев’янко Юлія

Переможцями конкурсу есе «Як захистити жертв і притягнути до відповідальності порушників прав людини в умовах війни в Україні?» стали:

1 місце - студентка 2 курсу Новоушицького фахового коледжу Подільського державного університету Марічка Ляшенко          

2 місце - учениця 11-А класу Середньої загальноосвітньої школи м. Києва № 50 Шельвір Аліна

3 місце - учень 10-Б Київської Гімназії №287 Ян Мунчак

Дякуємо нашим ЗЗСО —  партнерам, учням, студентам, які, незважаючи на важкі умови збройного конфлікту, приєдналися і взяли участь у наших заходах, а також МКЧХ в Україні за підтримку.  

Слава Україні! До зустрічі в КиМУ!