Майстер-клас Станіслава Асєєва

18.02.2021

18 лютого 2021 року студенти Коледжу Київського міжнародного університету спеціальності «Журналістика» та студенти 2-4 курсів Навчально-наукового інституту журналістики, кіно і телебачення отримали унікальну можливість поспілкуватися зі Станіславом Асєєвим – українським письменником, журналістом і блогером,якого було викрадено у травні 2017 року бойовиками так званої ДНР. 22 жовтня 2019 року бойовики заявили про «засудження» Станіслава так званою «прокуратурою ДНР» до 15 років ув’язнення. 29 грудня 2019 року був визволений з полону в рамках обміну «76 на 127».

Організатори зустрічі – директор Навчально-наукового інституту журналістики кіно і телебачення доц. О.Ф. Самойлов Голова циклової комісії з журналістики та аудіовізуального мистецтва та виробництва Коледжу КиМУ доц. В.А. Козак.

Станіслав Асєєв народився 1 жовтня 1989 року в Донецьку. 2010 року закінчив факультет філософії та релігієзнавства Донецького державного інституту інформатики та штучного інтелекту, у 2012 – магістратуру факультету комп’ютерних технологій Донецького національного технічного університету. Під час окупації Донецька під псевдонімом “Станіслав Васін” писав статті для кількох українських медіа – “Українського тижня”, “Дзеркала тижня”, “Української правди”, готував радіорепортажі для проекту “Радіо Донбас.Реалії” Української служби Радіо Свобода, публікував блоги на Facebook, де мав близько 5 тисяч підписників. Десятки ЗМІ цитували саме ці матеріали як джерело інформації про життя окупованих міст.

Під час творчої зустрічі пан Станіслав розповів про журналістику в умовах гібридної війни, поділився думками щодо ролі соціальних мереж у сучасній журналістиці та їхнього впливу на формування світогляду людей, а також представив студентам власну книгу «Світлий шлях. Історія одного концтабору», у якій відверто розповів про перебування у концтаборі «Ізоляція». «Ізоляція» - «одна з найжорстокіших в'язниць так званої ДНР», що «офіційно не існує, неофіційно - у підвалах і камерах десятки людей». В'язниця, яку називали «донецьким Дахау».

Зустріч закінчилася автограф-сесією та спільними фотографіями із гостем.

Відеозйомку зустрічі забезпечувала знімальна група програми «Студентський квиток».

22 05/2021
Зустріч